گام ۱

روزی ۲ بار صورت خود را با محصولات ملایم و غیر ساینده که از مواد طبیعی ساخته شده و مناسب پوست تان است بشویید. زیاد نشویید چرا که باعث خشک شدن و در نتیجه چرب تر شدن پوست می شود و وضعیت آکنه های موجود را بدتر می کند و آکنه های جدیدی بیرون می زنند.

گام ۲

چند روز ۱ بار روبالشی خود را عوض کنید تا پوست تان با پارچه عرقی و کثیف تماس نداشته باشد. این کار برای حوله ها و لباس هایی که کثیف اند هم صدق می کند، چون این کثیفی و گردوخاک می تواند وارد پوست تان شود.

گام ۳

موبایل یا هر وسیله ی دیگری که در روز با پوست تان در تماس است را تمیز کنید. از الکل برای پاک کردن استفاده کنید. علاوه بر اینکه باکتری و کثیفی را از بین می برد، چربی و آرایش صورت تان را هم پاک می کند.

گام ۴

قبل از دست زدن به صورت یا زدن لوسیون و کرم، دستان خود را بشویید چون در دست ها صدها نوع چربی و گردوغبار و کثیفی وجود دارد. حین آشپزی یا ورزش هرگز به صورت خود دست نزنید. چون روغن و عرق عامل اصلی آکنه است.

گام ۵

از کرم ضدآفتاب مخصوص پوست های حساس استفاده کنید. این کرم ها عاری از مواد حساسیت زا و ملتهب کننده است. همیشه خود را از آفتاب محافظت کنید و کلاه بگذارید و در دماهای بالا از محافظ های مخصوص استفاده کنید.

آیا جوش می زنید؟
چطور با آن ها رفتار می کنید؟

منابع

eHow.com

به اشتراک گذاری

درباره نویسنده

شما هم نظر دهید