گام ۱

دو سوم آکواریوم را برای شنا و یک سوم را نور ماوراء بنفش برای حمام نور گرفتن قرار دهید. حمام نور برای جلوگیری از خشک شدن و ایجاد مشکلات در لاک حیاتی است و از آنجا که لاک پشت ها نمی توانند ویتامین D3 را ذخیره کنند نیاز به UVB دارند.

گام ۲

دما را بین ۲۵ تا ۳۵ درجه نگه دارید. در صورت لزوم از هیتر آکواریوم استفاده کنید. لاک پشت ها در دمای پایین تنبل می شوند و غذا نمی خورند.

گام ۳

برای پیشگیری از بیماری، آب را تمیز نگه دارید. برای داشتن آبی سالم و با کیفیت از سیستم های فیلترینگ آب استفاده کنید.

گام ۴

محیط زندگی لاک پشت را تمیز نگه دارید و اجازه ندهید مدفوع لاک پشت آکواریوم را بگیرد چون باعث بیماری می شود.

گام ۵

حداقل هر ماه یکبار آکواریوم و فیلتر را تمیز کنید. مناطقی که لاک پشت بیشتر اوقات را در آنجا می گذراند را حداقل ۳ تا ۶ ماه یکبار تمیز کنید.

گام ۶

رژیم غذایی مخصوص لاک پشت و تراپین را به آن ها بدهید. برای اطلاع دقیق از این رژیم و مقدار مصرفی آن با دامپزشک مشورت کنید.

گام ۷

رژیم غذایی را با میان وعده تکمیل کنید. کرم های خاکی، سخت پوستان، ماهی کوچک، نوزادان موش، جلبک ها، پوشش گیاهی سبز برگ و میوه غذاهای خوبی برای تراپین ها هستند. لاک پشت های نیمه آبزی گیاهخوارند.

گام ۸

لاک پشت خود را هفته ای ۲ تا ۳ بار در یک تنگ جدا از محل زندگی اش غذا بدهید. غذای پس مانده باعث بیماری می شود و میکروارگانیسم به وجود می آید.

گام ۹

بعد از غذا، لاک پشت خود را با آب گرم بشویید و بعد آن را در جایش قرار دهید.

گام ۱۰

یک دامپزشک متخصص خزندگان، دوزیستان و سایر حیوانات خانگی پیدا کنید تا سلامت لاک پشت را تأمین کند.

نکات و هشدارها

مشکلات سلامتی اغلب به دلیل تناسب نداشتن مقدار مواد معدنی، کمبود ویتامین و مقدار بالای پروتیین می باشد. بزرگترین مشکل لاک پشت ها بیماری متابولیک استخوان است که به دلیل تغذیه و روشنایی نامناسب و عدم ورزش کردن بروز می کند.

لاک پشت دارید؟
چه موارد دیگری برای نگهداری از لاک پشت تان را رعایت می کنید؟

منابع

eHow.com

به اشتراک گذاری

درباره نویسنده

۱ دیدگاه

  1. سلام من ی لاکپشت گوشتخوار دارم. اونو تو حوض کوچیک بالکن خونمون نگه داری میکنم اما حس میکنم این فضا براش خیلی کوچیکه. هروقت میارمش تو خونه سریع میره ی گوشه قایم میشه در اتاقو میبندم ک نترسه اما باز میبینم فقط ی گوشه نشسته. یا مثلا تشت رو پر از آب میکنم ک شنا کنه اما زیادم شنا نمیکنه. به نظرتون مریضه؟ خوب غذا میخوره اما میترسم جای نگهداریش کوچیک باشه اذیت شه

شما هم نظر دهید