با انتشار ویندوز 7 ، مایکروسافت تغییرات زیادی در این سیستم عامل داده است. اما تنظیمات شروع ویندوز (startup) مشابه سیستم عامل های قبلی است. برنامه های راه اندازی در یک پوشه خاص را بر روی هارد دیسک ذخیره می شود. هنگامی که سیستم عامل راه اندازی می شود ، لینک ها و برنامه های قرار داده شده در این پوشه اجرا می شوند. در این چگونه تغییر تنظیمات برنامه هایی که همراه با ویندوز اجرا می شوند آموزش داده شده است.

اضافه کردن لینک به پوشه راه اندازی

گام ۱

با کلیک بر روی “Start” گزینه “All Programs” را انتخاب کنید. سپس بر روی فولدر “Startup” کلیک راست کنید. جهت اجرای برنامه برای تمام کاربران کامپیوتر گزینه “Open All Users” و برای اجرای آن تنها برای کاربر وارد شده گزینه “Explore” را انتخاب کنید.

گام ۲

بر روی پوشه یا فایلی که می خواهید در هنگام بالا آمدن ویندوز اجرا شود راست کلیک کنید و گزینه “Copy” را انتخاب کنید.

گام ۳

در هرقسمت از فضای خالی پوشه “Startup” که در مرحله ۱ باز کردید راست کلیک کرده و گزینه “Paste” را انتخاب کنید. این برنامه یا فولدر در دفعه بعدی که ویندوز بالا بیاید اجرا خواهد شد.

تغییر برنامه های راه اندازی کنونی

گام ۱

روی “Start” کلیک کنید و در جعبه جستجو تایپ کنید “msconfig” و آنرا اجرا کنید.

گام ۲

روی تب “Startup” کلیک کنید. در اینجا لیستی از تمام برنامه های موجود در بخش راه اندازی ویندوز شما نمایش داده شده است.

گام ۳

برنامه های را که می خواهید اجرا نشوند، باید تیک جعبه انتخاب آنها را بردارید.

گام ۴

سپس گزینه “Apply” را انخاب کنید و پنجره تنظیمات را ببندید. یک صفه باز می شود که از شما می خواهد ویندوز را ریستارت کنید. پس از بالا آمدن ویندوز تغییرات صورت گرفته اعمال می شود.

منابع

eHow.com

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...

به این مطلب چه نمره‌ای می‌دهید؟

به اشتراک گذاری

درباره نویسنده

سعید نجفی کارشناس ارشد مهندسی عمران است و علاوه بر فعالیت در زمینه رشته تحصیلی خود، علاقه زیادی به هر چیزی دارد که به نوعی به کامپیوتر، اینترنت و تکنولوژی مربوط می‌شود. سعید جزو اولین همکاران و نویسندگان سایت چگونه ها بوده است. برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت او با آدرس emo.ir مراجعه کنید.

شما هم نظر دهید