۱: یک هم اتاقی پیدا کنید

بهترین حالت ممکن این است که یکی از دوستان خوب تان را به عنوان هم اتاقی انتخاب کنید. از کجا می دانید؟ شاید دوست تان هم مثل شما فکر می کند و هر دو بخواهید به جای خوابگاه در یک خانه زندگی کنید.

۲: یک آپارتمان یا سوئیت پیدا کنید

در حالت ایده آل دو جوانی که می خواهند در یک شهر بزرگ زندگی کنند، ترجیح می دهند که یک آپارتمان اجاره کنند. اما اگر سوییت خوب و با قیمت مناسبی پیدا کردید اجاره سوییت بهتر است. در هر صورت آپارتمان یا سوئیت خیلی با هم فرقی ندارند و هر دو چاردیواری هایی هستند که در یک شهر افسانه ای هم به آن ها خانه می گویند!

۳: در مورد وسایلی که لازم دارید فکر کنید

فرض کنید که فقط یک هم اتاقی دارید. (در اکثر مواقع همین طور است) پس اگر می توانید جایی را پیدا کنید که دو سرویس داشته باشد همین موجب می شود که استرس تان برای به موقع رسیدن به جایی که می خواهید بروید کم شود. بدیهی است که قسمت های مشترک مثل آشپزخانه و اتاق نشیمن و رخت آویز لباس و خشک کن را باید با هم استفاده کنید. مطمئن شوید که پایانه های حمل و نقل عمومی به محل سکونت تان نزدیک باشد.

۴: حالا نقل مکان کنید

در خانه جدید نیاز به وسایل زیادی ندارید اما همان هایی را هم که نیاز دارید برای صرفه جویی در هزینه تا جایی که می توانید از خانه ببرید. با هم خانه خودتان به نتیجه برسید که هر کدام چه وسیله ای می توانید بیاورید.

۵: خانه را تمیز کنید

شاید با خودتان فکر می کنید که جایی که قرار است به آن بروید حتماً تمیز خواهد بود. درست است ولی نمی دانید که چقدر تمیز است. با هم اتاقی تان به فروشگاه بروید و محصولات شوینده بخرید و یک روز را به تمیز کردن خانه اختصاص دهید. دیوارها، حمام، آشپزخانه و کف زمین را تمیز کنید. همه جا را جارو بزنید و گردگیری کنید. اگر اجازه دارید می توانید رنگی هم به دیوارها بزنید.

۶: نیازی نیست برای خانه مبلمان و لوازم تزئینی بخرید

دوران تحصیل شما خیلی طولانی نخواهد بود بنابراین با لوازم اولیه زندگی هم می توانید این دوران را بگذرانید به علاوه زمان زیادی را در خانه نخواهید بود و جز روزهایی که در دانشگاه کلاس ندارید خانه برایتان حکم خوابگاه را دارد. می توانید رختخواب محبوبتان را همراه ببرید و هزینه ای بابت آن نپردازید.

۷: برای خوراک برنامه ریزی کنید

ببینید (جدا از تحمل غذای دانشگاه) می توانید هر روز از دانشگاه غذا بگیرید؟ چند بار در روز و هفته ای چند روز باید آشپزی کنید؟ چقدر می توانید برای خرید غذا هزینه کنید؟
البته زندگی دور از خانه و دست پخت مادرتان کمی سخت خواهد بود گاهی به خودتان استراحت بدهید و با هم خانه تان بیرون بروید.

۸: حفظ حریم شخصی همراه با دوستی

ممکن است که شما بهترین دوستان همدیگر باشید اما فراموش نکنید که شما دو فرد جدا از هم هستید و هر کدام زندگی شخصی و روابط شخصی خودتان را دارید. مسلماً هر روز هم اتاقی تان را می بینید پس ارتباط داشتن با افراد دیگر هم الزامی است. البته این به این معنا نیست که چون هم اتاقی تان را زیاد می بینید پس دیگر با او بیرون نروید. منظور این است که کارهای خودتان را انجام دهید و صرفاً در کنار هم اتاقی تان نباشید؛ چون افرادی که همیشه با هم هستند و با هم زندگی می کنند ممکن است گاهی بحث و مشاجره کنند و کمی از کنار هم بودن خسته شوند.

۹:‌ دیدار خانواده ها

تعطیلات فرصت خوبی است که هر دو به دیدن خانواده هایتان بروید. این کار مناسبی است زیرا وقتی هر دو به خانه برگردید از دیدن هم خوشحال می شوید و در مورد اتفاقاتی که رخ داده و بستگان تان برای هم تعریف می کنید.

۱۰: با هم اتاقی تان به مسافرت بروید

اگر مشکل مالی ندارید، ایده ی خوبی است که چند روزی از زندگی عادی و روزمره دور باشید و با هم خانه خود به مسافرت بروید. دیدن شهرستان های شهری که در آن ساکن هستید هزینه و وقت زیادی از شما نمی گیرد و علاوه بر تفریح و کسب تجربه به شما کمک می کند یکدیگر را بشناسید.

۱۱:‌ در شهر گردش کنید

دوران دانشجویی مخصوصا اگر هم خانه خوبی داشته باشید دیگر تکرار نمی شود شاید حتی یک بار دیگر هم پیش نیاید به این شهر بیایید بنابراین شهر را بگردید؛ این کار حتما نباید با ولخرجی همراه باشد دیدن پارک ها، کتابخانه ها و دیگر مکان های عمومی خرجی روی دستتان نمی گذارد.

منابع

WikiHow

به اشتراک گذاری

درباره نویسنده

شما هم نظر دهید