۱:‌ مسکن

به طور کلی هزینه زندگی در هر مکانی را می توان به چند زیر شاخه تقسیم کرد:
مسکن
اجاره مسکن با توجه به شهرهای مختلف استرالیا، تا حدی متفاوت است اما به طور کل می توانیم حدود اجاره بهای مسکن را هفته ای ۳۰۰ الی ۴۵۰ دلار برای یک آپارتمان یک خوابه در نظر گرفت اگرچه در شهرهای کوچک تری نظیر ولونگونگ این قیمت تا ۲۰۰ دلار در هفته نیز کاهش می یابد.
اجاره خانه با توجه به موقعیت مکانی آن نسبت به مرکز شهر و همچنین تعداد اتاق خوابها و امکانات جانبی خانه تغییر می کند.

۲: خوراک

هزینه خورد و خوراک در استرالیا به طور تقریبی ۹۰ الی ۱۵۰ دلار در هفته برای یک زوج می باشد. اگرچه با یک خرید هوشمندانه و استفاده از تخفیفات روزانه یا هفتگی می توان این مبلغ را تا حدی کاهش داد. بخش عمده خرید مواد غذایی از طریق فروشگاه های زنجیره ای و اقتصادی نظیر Coles،Woolworth،Aldi و … انجام می شود.
در استرالیا بسیاری از افراد غذای روزانه خود را در کافه ها و فست فودها صرف می کنند که به طور میانگین هر وعده غذایی ده دلار می باشد.

چگونه هزینه زندگی در استرالیا را محاسبه کنیم

۳: انرژی و ارتباطات

هزینه آب معمولا بسیار پایین است. برخی خانه ها هم دارای گاز نیستند و صرفا باید قبض برق را پرداخت کنند. به طور متوسط هزینه برق در ماه مبلغی بین ۶۰ الی ۱۰۰ دلار می باشد و هزینه گاز نیز تقریبا کمی کمتر از هزینه برق می باشد زیرا منبع اصلی تامین انرژی بر پایه برق است.
هزینه تلفن ثابت مبلغ ۲۰ الی ۳۰ دلار در ماه می باشد که به ازای هر تماس مبلغ کمی نیز بر روی قبض شما حساب می شود. البته توجه داشته باشید که در استرالیا همانند سایر کشورهای دنیا، قراردادهای مختلفی برای تلفن ثابت یا همراه و یا اینترنت می باشد که ما حداقل هزینه قابل قبول را در اینجا مطرح می کنیم.
هزینه اینترنت هم به طور متوسط ماهیانه ۲۰ الی ۴۰ دلار می باشد.
هزینه موبایل نیز برای یک استفاده معمولی ماهی ۲۰ الی ۵۰ می باشد و همچنین سیم کارتهای پیش-پرداخت با قیمت بسیار ارزانی (۲ دلار) وجود دارد که بر اساس میزان مکالمه شما باید شارژ شود.
به طور کلی بسیاری از شرکتهای ارائه دهنده خدمات ارتباطی، بسته های ارتباطی را به مشتریان ارائه می کنن که شامل موبایل، تلفن ثابت و اینترنت به صورت یکجا می باشد که هزینه بسیار کمتری نسبت به تهیه این سه مورد به صورت جداگانه دارد.

۴: حمل و نقل

وسایل نقلیه متعددی در استرالیا نظیر مترو،ترم، اتوبوس، مونوریل و تاکسی با توجه به شهر مورد نظر وجود دارد، هزینه تاکسی مانند سایر نقاط دنیا گران و برای یک مقصد معمولی معمولا بین ۴۰ تا ۱۵۰ دلار می باشد. سایر وسایل نقلیه عمومی مبلغی حدود ۵ الی ۱۰ دلار در روز برای شما هزینه خواهد داشت.
هزینه خودروی شخصی شامل رجیستر ماشین، بنزین، سرویس و بیمه می باشد که به طور متوسط هفته ای ۴۰ الی ۷۰ دلار هزینه خواهد داشت. قیمت بنزین در سال ۲۰۱۱ به طور میانگین لیتری ۱٫۵ دلار بوده است. هزینه پارکینگ هم مسئله قابل توجهی است که باید مدنظر گرفته شود.

۵: پوشاک و وسایل منزل

به طور کلی هزینه وسایل منزل و پوشاک با توجه به حراج های متعدد و همیشگی معادل ایران و یا حتی ارزانتر می باشد.

۶: هزینه درمان

معمولا افرادی که در استرالیا زندگی می کنند امکان استفاده از بیمه های مختلف با پوشش های مختلف را دارند، برای افراد مقیم با اقامت دائم و شهروندی بیمه medicare وجود دارد که از طرف کلیه مراکز درمانی مورد قبول است، سایر افراد نظیر دانشجویان می توانند از خدمات شرکتهایی که خدمات بیمه ارائه می دهند استفاده کنند که بستگی به نوع قرارداد و شرکت ارائه دهنده، خدمات متفاوت است اما به طور معمول این شرکت ها بخش عمده خدمات درمانی ضروری شما را پرداخت می کنند.

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
به اشتراک گذاری

درباره نویسنده

۱ دیدگاه

  1. salam.mamnon az etelaati ke gozashtin age jaye baraye porsesh va pasokh mizashtin mamnon mishodim.bye

    No votes yet.
    Please wait...

شما هم نظر دهید