گام ۱

کمدتان را ارزیابی کنید. ببینید در حال حاضر چه لباس هایی دارید و کدام یک از آن ها را می خواهید. آن هایی را انتخاب کنید که برازنده تان باشد و در یک نگاه کلی به خوبی با شکل اندمتان هماهنگ شود. هر چیزی که فکر می کنید خیلی اندازه تان نیست یا در پوشیدن آن بیرون از منزل مردد هستید، دور بیندازید یا به دیگران بدهید. یک قاعده درست این است که اگر ۶ ماه است که لباس را نپوشیده اید، (با در نظر گرفتن فصل مناسب پوشیدن آن لباس، مثلاً ژاکت های بافتنی برای زمستان یا لباس های شنا برای تابستان) آن را دور بیندازید.

چگونه یک سبک پوشش برای خود ایجاد کنیم

گام ۲

چیزهایی که می خواهید را جدا کنید. لباس هایی که می خواهید نگه دارید را ارزیابی کنید و ببینید دقیقاً چه چیزی باعث می شود که تمایل داشته باشید آن ها را بپوشید؛ مثلاً برش، آستین ها، تزئینات لباس یا رنگ آن. یک لیست از این موارد بنویسید و بعداً موقع خرید همراهتان داشته باشید.

چگونه یک سبک پوشش برای خود ایجاد کنیم

گام ۳

به دنبال ایده گرفتن باشید. یک راه خوب برای اینکه سبک شخصیتان را داشته باشید این است که چیزهایی که به نظرتان برای دیگران خوب است پیدا کنید. با ورق زدن مجلات یا تماشای تلویزیون می توانید چیزی که چشمتان را بگیرد پیدا کنید. اگر مردم همیشه از شما تعریف می کنند که شبیه یک شخص مشهور هستید نام آن شخص را در اینترنت سرچ کنید و ببینید چه چیزی و در چه سایز و رنگی می پوشد یا اینکه به مکان های شلوغ مثل پیاده روهای مرکز شهر بروید و ببینید مردم چه می پوشند و چیزهایی که خوشتان می آید، یادداشت کنید.
عناصر مختلف یک سبک را در کمد لباستان ترکیب کنید. بعضی از سبک لباس های منحصر به فرد، یک سبک زندگی خاص را منعکس می کنند. می توانید به سبک های عجیب و غریب برای ایده گرفتن نگاه کنید. مثلاً اگر از یک دامن خاص یا کت خاص در یک سبک خوشتان می آید می توانید آن را در کمد لباستان داشته باشید.

چگونه یک سبک پوشش برای خود ایجاد کنیم

گام ۴

از دیگران کمک بخواهید. اگر ایده گرفتن برایتان سخت است یا از این بابت نگرانید که سلیقه خوبی نداشته باشید، نظر دیگران را بپرسید. با یک دوست نزدیک و یا یک عضو خانواده که سبک لباس پوشیدنشان را می پسندید تماس بگیرید و بپرسید چه لباسی برایتان خوب است یا به یک فروشگاه یا بوتیک که لباس هایی در سبک مورد علاقه تان دارد، بروید و از فروشنده بخواهید کمکتان کند تا لباسی انتخاب کنید که در تنتان شیک به نظر برسد.
نترسید! ممکن است کمک خواستن برایتان مشکل باشد. یادتان باشد که بسیاری از دوستان و اعضای خانواده تان می خواهند شما با لباسی که می پوشید حس خوبی پیدا کنید. همچنین بسیاری از فروشندگان مراکز فروش لباس مشتاقند که کمکتان کنند.

چگونه یک سبک پوشش برای خود ایجاد کنیم

گام ۵

کفش را فراموش نکنید. با یک جفت کفش می توانید بسیار متفاوت به نظر برسید. به دنبال کفشی باشید که بیشتر مواقع بتوانید آن را بپوشید و در نگاه کلی مناسب به نظر برسد.

چگونه یک سبک پوشش برای خود ایجاد کنیم

گام ۶

به خرید بروید. وقتی تصمیم گرفتید چه می خواهید، خرید را آغاز کنید. لازم نیست برای پر کردن کمدتان همه چیزهایی که می خواهید را یک جا بخرید. در عوض می توانید تا زمانی که همه چیزهایی که می خواهید را خریداری کنید، در فواصل زمانی کم -مثلاً هر هفته- به خرید بروید. از همه فروشگاه هایی که تخفیف می دهند، مراکز خرید، بازارها، بوتیک ها، فروشگاه های بزرگ و فروشگاه های آنلاین بازدید کنید.
با دوستی که می تواند راحت نظرش را به شما بگوید و زمانی که خرید می کنید از شما انتقاد ملایم (سازنده) می کند به خرید بروید. به این ترتیب با کسی همراه شوید که صادقانه نظرش را به شما می گوید.
برای اینکه بتوانید ارزانتر لباس بخرید، اول فصل که لباس های مخصوص آن فصل به بازار می آید خرید نکنید. به عنوان مثال دامن و لباس شنا را در فصل پاییز و ژاکت را در فصل بهار بخرید.

چگونه یک سبک پوشش برای خود ایجاد کنیم

گام ۷

یک خیاط خوب پیدا کنید. (اختیاری) لباس ها در سایزهای مشخصی طراحی می شوند، به همین دلیل ممکن است اندازه شما نباشد. همچنین شاید از یک پارچه خیلی خوشتان بیاید ولی لباسی که با آن پارچه دوخته شده باشد یا لباسی که اندازه تان باشد پیدا نکنید. اگر این طور بود می توانید پارچه را به خیاط بدهید تا برایتان لباس بدوزد یا لباسی که اندازه نیست را برای تغییرات به خیاط بدهید. پارچه بیشتر لباس هایی که هر روز می پوشیم می توانیم ارزان تر بخریم و با پوشیدن لباس هایی که درست اندازه تنمان دوخته شده اعتماد به نفسمان زیاد شود.

چگونه یک سبک پوشش برای خود ایجاد کنیم

گام ۸

با یک نگاه کلی به خودتان می توانید چیزهای جانبی -مثلاً یک بند کفش تمیز یا یک کمربند- به ظاهرتان اضافه کنید. اما اگر واقعاً می خواهید ظاهرتان تغییر کند می توانید از وسایل تزئینی مثل طلا و جواهر و روسری و کلاه یا تکه های مو استفاده کنید.
لباس هایی که دارید را تزئین کنید. با کمی مهارت داشتن در خیاطی می توانید روبان، مهره، گلدوزی، قزن قفلی، تکه دوزی یا چیزهایی از این قبیل به لباستان اضافه کنید. می توانید به فروشگاه های صنایع دستی سر بزنید و هم ایده بگیرید و هم وسایل تزئینی مورد نیازتان را بخرید.

چگونه یک سبک پوشش برای خود ایجاد کنیم

گام ۹

لباس ها را با هم ست کنید. چیزهای مختلف را با هم جفت کنید تا منحصر به فرد به نظر برسید. شاید همه نیاز شما کمربندی باشد که از تابستان گذشته استفاده نکرده اید.

گام ۱۰

مدل موهایتان را تغییر دهید. درست است که مدل موها بخشی از لباستان نیست. اما می تواند ظاهرتان را بسیار تغییر دهد. سعی کنید مدل موهایتان را هر روز صبح تغییر دهید یا با عوض کردن شامپو و استفاده از محصولات دیگر حالت موهایتان را عوض کنید و بهتر به نظر برسید. اگر می خواهید تغییر اساسی در خود ایجاد کنید و موهایتان را کوتاه یا رنگ کنید، برای فهمیدن اینکه چه رنگ یا مدلی به شما می آید، با یک آرایشگر مشورت کنید. از عکس های مجله ها یا تصاویر اینترنت ایده بگیرید.

چگونه یک سبک پوشش برای خود ایجاد کنیم

گام ۱۱

خودتان باشید. مهم ترین چیز در مورد ظاهر جدیدتان این است که باید احساس خوبی پیدا کنید. داشتن سبک شخصی در لباس پوشیدن باعث می شود که چیزی که واقعاً می خواهید را بپوشید و مثبت تر و سازنده تر و رساتر در مورد افکار و توانایی های خود فکر کنید.

چگونه یک سبک پوشش برای خود ایجاد کنیم

نکات و هشدارها

رنگ هایی بپوشید که به شما احساس شادی و زیبایی دهد. وقتی با پوشیدن لباسی احساس خوبی داشته باشید، خوب هم به نظر می رسید.

از کپی کردن نترسید. اگر از سبک کسی خوشتان می آید می توانید از افکار آن شخص استفاده کنید. برای به حداقل رساندن کپی کاری فقط از بعضی از قسمتها الگو بردارید.

اگر کسی از سبک شما کپی برداری کرد ناراحت نشوید. آن را به عنوان یک تعریف در نظر بگیرید و به دنبال چیز جدیدی بگردید.

اگر به دنبال راهی برای کنترل بودجه خود هستید می توانید به دنبال فروشگاه های بزرگی که تخفیف می دهند باشید.

اگر می خواهید واقعاً منحصر به فرد باشید می توانید لباس و لوازم دیگر را خودتان درست کنید. البته برای این کار نیاز به مهارت در خیاطی، بافندگی و … دارید.

لباس های جالب با عکس های چاپی پر زرق وبرق و طرح های جالب داشته باشید.

هر زن بالای ۳۰ سال باید یک آینه قدی داشته باشد و قبل از بیرون رفتن خود را در آن ببیند.

اگر یک دختر کوتاه قد هستید لباسهای چروک (موجدار) بپوشید. این کار باعث می شود قدتان بلندتر به نظر برسد.

همه لباس ها را از یک رنگ انتخاب نکنید. ممکن است رنگ صورتی را دوست داشته باشید اما با یک لباس ورزشی سر تا پا صورتی ممکن است مثل پلنگ صورتی به نظر برسید! این یکنواختی را با یک رنگ متضاد با صورتی ( یا حداقل غیر صورتی) از بین ببرید. مثلاً کمربند یا کفشتان رنگ دیگری باشد.

چیزهایی که به شما آسیب می رساند نپوشید. حتی اگر در حال حاضر محبوب باشند، در آینده وقتی مردم تصاویر آن را ببینند می خندند و فکر می کنند مردم خود را با مد شکنجه می کرده اند!

“مد روز” به معنی چیزهایی است که برای مدتی بین مردم محبوب هستند و سپس به سرعت محبوبیتشان را از دست می دهند. از خرید لباس هایی طبق مد روز اجتناب کنید، مگر اینکه واقعاً آن را دوست داشته باشید.

منابع

WikiHow

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
به اشتراک گذاری

درباره نویسنده

شما هم نظر دهید