گام ۱

اگر نوزاد هنوز از شیر مادر می خورد، دیگر به او شیر گاو (محصولات شیری) ندهید. پروتیین موجود در محصولات شیری بسیار بیشتر از شیر مادر است. مادر باید با پزشک در مورد مصرف مکمل های کلسیم و نیز غذاهای جایگزین که بتواند نیاز نوزاد را فراهم کند، مشورت نماید.

چگونه با وجود آلرژی به شیر نوزاد را تغذیه کنیم

گام ۲

شیر خشک را عوض کنید. نوزادانی که از شیر خشک تغذیه می کنند، بهتر است اول به آنها شیر خشک حاوی سویا داد. نوزادانی که به شیر حساسیت دارند، ممکن است با سویا هم دچار مشکل شوند. پس قدم بعدی، دادن شیر خشک ضد حساسیت است. بنا به گفته ی وبسایت Healthy Children، شیر خشک های ضد حساسیت به گونه ای عمل می کنند که پروتیین های شیر شکسته شده و به راحتی هضم می شوند.

چگونه با وجود آلرژی به شیر نوزاد را تغذیه کنیم

گام ۳

ترکیبات را بخوانید. کودک بزرگ می شود و بعد از مدتی شروع به خوردن غذای کودک می کند. ترکیبات این غذاها را بخوانید تا احیاناً حاوی محصولات لبنی نباشند. غذای کودک اگر حاوی گوشت، سبزیجات، برنج و نشاسته باشد، احتمال دارد حاوی لبنیاتی چون شیر و پنیر هم باشد.

چگونه با وجود آلرژی به شیر نوزاد را تغذیه کنیم

گام ۴

علائم را یادداشت کنید. این کار هم به والدین و هم به پزشک کمک می کند تا بدانند غذایی که کودک می خورد چه نوع تحریکاتی ایجاد می کند. برای این کار یک دفتر تهیه کنید و غذاهایی که کودک می خورد را نوشته و علائم آن را و اینکه بعد از چه مدت این علائم بروز می کنند، یادداشت کنید تا بدانید فرزندتان به چه غذاهایی حساس است.

چگونه با وجود آلرژی به شیر نوزاد را تغذیه کنیم

نکات و هشدارها

اغلب نوزادانی که به شیر آلرژی دارند، همین مشکل را در بزرگی هم خواهند داشت. بعد از اینکه کودک ۱ ساله شد، مقدار کمی شیر به رژیم غذایی او اضافه کنید و ببینید چه واکنشی نشان می دهد.

اگر بدن به ماده ای آلرژی داشته باشد، احتمال اینکه دچار مشکلات تنفسی شود زیاد است. اگر یک کودک به هر گونه مشکل در تنفس، تورم در گلو و دهان، کهیر، یا اسهال شدید دچار شد، سریعاً به پزشک یا اورژانس مراجعه کنید.

تا حالا مجبور بودین به نوزادی که به شیر حساسیت داره غذا بدین؟

منابع

eHow.com

به اشتراک گذاری

درباره نویسنده

شما هم نظر دهید