گام ۱

آب لیمو محبوب است، طبیعی است و سالهاست به عنوان یک عامل سفید کننده برای کمک به روشن و درخشان کردن پوست مورد استفاده قرار می گیرد. اگر چه آب لیمو تنها کمی پوست تان را روشن تر می کند اما نتایج ظریف روشن شدن پوست خیلی زود ظاهر می شود.

چگونه روشن کردن پوست مان را تسریع کنیم

گام ۲

ماسک خانگی خمیر بادام نه تنها به عنوان یک روشن کننده عمل می کند، بلکه پوست تان را پاک سازی کرده و نرم می کند. برای درست کردن این ماسک ۶ عدد بادام را از شب قبل خیس کنید و روز بعد آنها را خرد یا آسیاب کرده و برای اینکه به خمیر تبدیل شود به آن شیر اضافه کنید. ماسک را در طول شب روی صورت و گردن خود بگذارید. صبح روز بعد پوست تان را با سرد بشویید. ابتدا این کار را به مدت چند هفته هر روز و بعد از آن فقط دو بار در هفته انجام دهید.

چگونه روشن کردن پوست مان را تسریع کنیم

گام ۳

با استفاده از لوسیون های ضد آفتاب قبل از بیرون رفتن، از تیره تر شدن پوست تان جلوگیری کنید. اگر نور خورشید مستقیم به شما می تابد هر ۳۰ دقیقه یک بار آن را تجدید کنید. اگر چه در ویتامین D موجود در نور خورشید مفید است، اما می تواند به پوست تان آسیب برساند و باعث شود پوست ناصافی داشته باشید.

چگونه روشن کردن پوست مان را تسریع کنیم

گام ۴

با کرم های سفید کننده می توانید قسمت های تیره پوست تان را محو و روشن تر کنید. انواع مختلفی از آنها وجود دارند و مواد تشکیل دهنده آنها نیز متفاوت است. این محصولات به شما برای رسیدن به پوست مطلوبتان کمک می کنند و لکه ها و ناهمواری های پوست تان را محو می کنند.

چگونه روشن کردن پوست مان را تسریع کنیم

نکات و هشدارها

برخی روشهای پزشکی مثل برداشت پوست، لیزر درمانی و لایه برداری شیمیایی هم برای این کار وجود دارد.

اگر پوست تان آسیب دیده یا ترک خورده از آب لیمو استفاده نکنید چون باعث احساس سوزش در پوست تان می شود.

شما برای روشن کردن پوست تون چیکار می کنید؟

منابع

eHow.com

به اشتراک گذاری

درباره نویسنده

۱ دیدگاه

شما هم نظر دهید