درست کردن بارکد به صورت آنلاین

گام ۱

درخواست کد شناسایی UPC یا ISBN برای محصول یا شرکت تان بدهید. با این کار تمام محصولات شما با یک رقم مشابه شروع می شود و تفاوت شماره UPC و ISBN آنها در چند رقم آخر آنهاست.
UPC از طریق وب سایت Barcode.gs1us.org در دسترس است. پس از عرضه کار و جزئیات محصول، یک کد UPC برایتان فرستاده خواهد شد. بعد از آن می توانید از آنجا یک بارکد دریافت کنید یا با استفاده از یک فونت بارکد در برنامه Microsoft Excel یا از طریق یک برنامه آنلاین بارکد را درست کنید.

چگونه بارکد ایجاد کنیم

گام ۲

شماره ISBN را می توانید با درخواست از سایت ISBN.org دریافت کنید. می توانید درخواست یک شماره شابک، یک دسته شماره شابک برای ناشر و یا شماره های شابک بیشتر را در این سایت بدهید. در خواست شما از طریق یک سازمان به نام Bowker که باید کارتان را تأیید کند، بررسی می شود. آنها یک فایل حاوی بارکد برایتان می فرستند و می توانید بارکد را پشت جلد کتاب یا روی بسته بندی DVD بزنید.

چگونه بارکد ایجاد کنیم

گام ۳

برای درست کردن بارکد به سایت BarcodesInc.com بروید. نوع بارکد (UPC یا ISBN) را مشخص کنید و روی “Generate Barcode” کلیک کنید. سپس برای ذخیره کردن تصویر بارکد روی دسکتاپ روی آن رایت کلیک کنید و گزینه “Save Image As” را انتخاب کنید.

چگونه بارکد ایجاد کنیم

گام ۴

اگر برای هر محصول بارکد اختصاصی درست می کنید -مثلاً برای فهرست کردن یک مجموعه- در مورد یک نام یا شماره طرح برای مجموعه تان تصمیم بگیرید. یک شماره سری به هر کدام از محصولات اختصاص دهید و هر سری را در وب سایت BarcodesInc وارد کنید تا بارکدهای اختصاصی به شما بدهد.

چگونه بارکد ایجاد کنیم

گام ۵

با قرار دادن تصویر بارکد روی بسته بندی محصول در هنگام طراحی، یا با چاپ کردن آن روی یک برچسب و چسباندن آن روی محصول، از بارکد استفاده کنید.

درست کردن بارکد در اکسل (Excel)

گام ۶

مرور گرتان را باز کنید و به سایت IDautomation.com بروید. در صفحه اصلی روی لینک “Font Tools” کلیک کنید.

چگونه بارکد ایجاد کنیم

گام ۷

به پایین لیست بروید و “Microsoft Office Macros & VBA for Excel, Access & Word” را پیدا کنید و روی دکمه قرمز دانلود کلیک کنید.

چگونه بارکد ایجاد کنیم

گام ۸

فایل را روی کامپیوتر ذخیره کنید. این فایل باید به نام Barcodefunctions.zip باشد. فایل فشرده را باز کنید و فایل های باز شده را مشاهده کنید.

چگونه بارکد ایجاد کنیم

گام ۹

برنامه مایکروسافت اکسل را باز کنید. روی “Tools” در نوار ابزار افقی کلیک کنید. به پایین لیست بروید و “Visual Basic Editor” را انتخاب کنید.

چگونه بارکد ایجاد کنیم

گام ۱۰

روی “File” در نوار ابزار افقی کلیک کنید. به پایین لیست بروید و “Import File” را انتخاب کنید.

چگونه بارکد ایجاد کنیم

گام ۱۱

در مرورگر ویندوز، فایل “IDautomationvba.bas” را پیدا کنید و روی “Open” کلیک کنید. اکسل این فایل را به فولدر “Modules” اضافه می کند.

چگونه بارکد ایجاد کنیم

گام ۱۲

ویرایشگر ویژوال بیسیک را ببندید و به صفحه خالی تان در اکسل برگردید. برای اینکه بارکد خود را تست کنید، یک عدد در سلول A1 وارد کنید تا اولین بارکد خود را بسازید. در سلول بعدی یک تابع بنویسید که به شما بارکد بدهد.

چگونه بارکد ایجاد کنیم

گام ۱۳

در سلول B2، “=Code128(A1)” را تایپ کنید و بعد از آن اینتر را بزنید. این تابع، مولد داده های رمزگذاری شده است.

چگونه بارکد ایجاد کنیم

گام ۱۴

سلول B2 را انتخاب کنید. در لیست فونت ها پایین بروید و لیست فونت های ID automation را پیدا کنید و از این لیست یک فونت را برای درست کردن بارکد خود انتخاب کنید. بارکد باید در سلول B2 ظاهر شود.

چگونه بارکد ایجاد کنیم

گام ۱۵

برای همه بارکدها همین پروسه را تکرار کنید. سپس آنها را کپی کرده و در هنگام طراحی، روی بسته بندی محصول بچسبانید. (Paste کنید) یا اینکه آنها را روی برچسب چاپ کنید و روی محصولات خود بچسبانید.

چگونه بارکد ایجاد کنیم

نکات و هشدارها

برنامه های کاربردی و وب سایت های زیادی وجود دارند که به شما برای فهرست کردن مجموعه بارکد های مورد استفاده تان کمک می کند. با استفاده از یک وب کم می توانید بارکد های خود را اسکن کنید و به دیتا بیس های آنلاین بفرستید.

راه دیگه ای برای ایجاد بارکد میشناسین؟

منابع

wikiHow

Rating: 2.3. From 3 votes.
Please wait...
به اشتراک گذاری

درباره نویسنده

۴ دیدگاه

 1. بنام خدا
  سلام خیلی عالی بود دست شما درد نکند

  Rating: 5.0. From 1 vote.
  Please wait...
 2. سلام خسته نباشید من این کار هارو در اکسل ۲۰۱۰ انجام دادم نتونستم جواب بگیرم لطفا راهنمای بفرمایید با تشکر

  Rating: 5.0. From 2 votes.
  Please wait...
 3. سلام خسته نباشید on

  خیلی عالی بود
  فقط مرحله آخر فونت ID… به لیست فونتها اضافه نشد. برا ی اضافه شدن این فونت بیشتر راهنمایی کنید.
  لطفا لینک دانلود فایل را در سایتتان قرار دهید
  با تشکر

  Rating: 5.0. From 3 votes.
  Please wait...
  • عليرضا باقري on

   با سلام
   ممنون از مطلبتون
   سایت بالا که معرفی شده الان تغییر کرده و فونت ها رو نمیده لطفا اگه دارید ایمیل کنید
   با تشکر

   Rating: 1.0. From 1 vote.
   Please wait...

شما هم نظر دهید