۱: ریزش ابروها

بسیاری از خانم ها زمانی که متوجه ریزش ابروهای شان می شوند از این موضوع احساس نگرانی می کنند. ممکن است این ریزش به دلایل مختلفی صورت گیرد اما مهمترین دلیل می تواند دال بر نوع خاصی از بیماری آلوپسیا باشد؛ این بیماری باعث می شود که سیستم ایمنی بدن، فولیکول های مو را به عنوان باکتری شناسایی کند و باعث کندی رشد موها و مشکل کردن فرآیند رشد ابروها شود.

۲: بیماری های دخیل در ابروها

اگر ریزش ابروهای شما شدیدتر از حالت معمول است، مراجعه به پزشک و آزمایش خود ضروری است، زیرا کم شدن تیروئید می تواند در نازک شدن و ریزش مو نقش داشته باشد.
ماساژ ابروها:
نحوه ماساژ ابروها به این صورت خواهد بود که باید با یک برس کوچک و مخصوص ابروها را در جهت رویش موها برس کنید. همچنین روزی دوبار ابروها را با روغن بادام با استفاده از نوک انگشتان ماساژ دهید؛ اجازه دهید روغن بادام به مدت ۱۵ دقیقه روی ابروها بماند تا تاثیر خود را بگذارد. بعد اقدام به شستن آن بکنید.

۳: روغن زیتون

جالب است بدانید یکی از فواید مهمی که این نوع روغن در گنجینه خواص خود دارد تاثیر در رشد دوباره ابروهاست. می توانید با استفاده از گوش پاک کن یا دستمال، مقداری از آن را روی قسمت های کم پشت شده ابروها بمالید؛ سپس با یک برس کوچک ابروها را شانه کنید این کار را هرشب انجام دهید و صبح روز بعد بشوئید.

۴: وازلین و ضخیم شدن ابروها

وازلین از دیگر مواردی است که تاثیر آن در رشد ابروها چشمگیر بوده است. تفاوتی که وازلین با روغن زیتون دارد این است که روغن زیتون بیشتر به رشد ابروها سرعت می بخشد، اما وازلین عمدتاً روی ضخامت ابروها فعال است و باعث می شود که پر پشت به نظر برسند.

برای پرپشت شدن ابروها و ضخیم شدن موهای ابرو چه نکته ای می دونید؟

منابع

شماره ۸۷ مجله زیبایی سالم

به اشتراک گذاری

درباره نویسنده

۵ دیدگاه

  1. برای پرپشت کردن ابرو استفاده از قطره سینره که باید قبل از زدن اون به ابرو، ابروهاتون نم دار باشه، میشه از سیر استفاده کرد، اگر دقت کنید وقتی سیر رو با چاقو می بُریم سطح سیر نم دار میشود همون خیسی روی سیر را روی ابرو بمالید و بذارید بمونه بعد از چند دقیقه بشورید، کمی ابروها رو میخارونه اما شما دست به ابروهاتون نزنید.

  2. من تاثیر روغن سیاه دانه رو روی ابروهای خودم دیدم. اثر فوق العاده ای روی پرپشت شدنشون داره

شما هم نظر دهید