گام ۱

حیوانات خانگی خود را وقتی از بیرون می آیند پاک کنید. عادت کنید که از یک پارچه میکروفایبر خشک، برای پاک کردن حیوانات، وقتی به خانه بر می گردند، استفاده کنید. میکروفایبر بسیاری از آلرژن ها را به خود جذب می کند و می توانید برای تمیز کردن، آن را مستقیماً به داخل ماشین لباسشویی بیندازید.

چگونه کیفیت هوای داخل منزل را بهبود ببخشیم

گام ۲

از گیاهان آپارتمانی برای تصفیه کردن هوای داخل منزل استفاده کنید. آلوئه ورا و گیاهان عنکبوتی که پرورش شان بسیار آسان است، می توانند فرمالدئید و بنزن (هر دو مواد شیمیایی ای هستند که در مواد پاک کننده و لاستیک نگهدارنده پشت فرش وجود دارند) موجود در هوا را از بین ببرند.

چگونه کیفیت هوای داخل منزل را بهبود ببخشیم

گام ۳

یک فیلتر هوای با کیفیت تهیه کنید. باید یک فیلتر هوای مجاز هپا (HEPA) پیدا کنید که هوا را به گردش در می آورد و می تواند هوای کل اتاق را تمیز کند. با تحقیق مطمئن شوید که حق استفاده از یک تمیز کننده هوا برای نیازهای خانواده تان را دارید.

گام ۴

پنجره های خود را بسته نگه دارید. مهم نیست که روز چقدر زیباست. بسته نگه داشتن پنجره ها به شما برای جلوگیری از ورود گرد و غبار، کپک و آلرژن ها به خانه کمک خواهد کرد. هوای پاییزی پر از گرده علف های هرز و کپک برگ های پاییزی است.

گام ۵

جلوی هر ورودی به خانه یک فرش یا پادری قرار دهید. گرده ها و سایر آلرژن ها، هنگام راه رفتن در خارج از منزل به کفش هایتان می چسبند. با قرار دادن پادری می توانید بعضی از این آلرژن ها را قبل از ورود به خانه از کفش هایتان پاک کنید. ایده بهتر این است که کلاً برای ورود به خانه کفش هایتان را در بیاورید.

چگونه کیفیت هوای داخل منزل را بهبود ببخشیم

گام ۶

بیشتر مواقع از جاروبرقی استفاده کنید. منتظر نشوید تا از ظاهر فرش تان بفهمید که به تمیز کردن نیاز دارد. نمی توانید آلرژن ها را در خانه تان ببینید. بنابراین عادت کنید که دو تا سه بار در هفته با جاروبرقی خانه را تمیز کنید. از یک فیلتر جاروبرقی هپا برای جمع آوری تمام آلرژن ها، بدون برگشت گرد و خاک به هوا استفاده کنید.

چگونه کیفیت هوای داخل منزل را بهبود ببخشیم

برای بهبود کیفیت هوای داخل خونه چجوری نظافت می کنید؟

منابع

eHow

به اشتراک گذاری

درباره نویسنده

شما هم نظر دهید