۱

طراحی دکور بوتیک
نخست باید تیپ مشتریانی را که می خواهید به فروشگاه خود جذب کنید را در نظر بگیرید. برای مثال، اگر می خواهید لباس زنانه با مارک های معتبر بفروشید، مطمئنا اجناس تان برچسب قیمت بالایی خواهند داشت. شاید مشتریان تان از آن دست افرادی باشند که بیشتر کیفیت اجناس برایشان اهمیت دارد. به همین دلیل، طراحی دکور بوتیک تان باید لوکس باشد.

۲

طراحی دکور بوتیک
دکور را در راستای اجناس تان طراحی کنید. اگر اجناس ایرانی در بوتیک می فروشید، بهتر است از طراحی ایرانی در دکور فروشگاه تان استفاده کنید.

۳

طراحی دکور بوتیک
از بوتیک های موفق ایده بگیرید. طراحی و دکوراسیون آنها چگونه است؟ رنگ محیط و نورپردازی آنها چه اشتراکاتی دارد؟

۴

طراحی دکور بوتیک
در صورت امکان فضایی را در فروشگاه، برای نشستن مشتریان فراهم آورید تا خستگی در کنند و یا اجناس شما را امتحان کنند. فروشگاه های لوکس، به این فضا بیشتر احتیاج دارند تا مشتریان را برای توجه کردن به اجناس شان، بیشتر در بوتیک نگه دارند. فروشگاه های کوچک نیاز چندانی به این فضا ندارند، چرا که در این صورت افراد تنها برای رفع خستگی به بوتیک شان خواهند رفت.

۵

طراحی دکور بوتیک
فضاهای بوتیک خود را تعریف کنید. مطمئنا بوتیک تان به اتاق پرو، پیشخوان پرداخت و قسمت فروش نیاز دارد. فضای داخل اتاق پرو را می توان با نصب پرده، از هم جدا کرد تا فضای بیشتری ایجاد شود.

۶

در نظر داشته باشید که ویترین فروشگاه تان از پشت بسته می شود یا باز است. آیا قرار است لباس ها را به تن مانکن کنید و یا اینکه از سقف ویترین و یا قسمت های دیگر آن آویزان کنید؟ ویترین، اساسی ترین فضایی است که مشتری ها را به بوتیک شما فرا می خواند.

نکات و هشدارها

این مهم است که تمام فروشگاه یک تم مشترک داشته باشد. از ویژگی های دیگر یک بوتیک این است که مینی لوسترهای کوتاه آویخته شود تا بیننده بدون زحمت برای دیدن اجناس در فروشگاه چشم بچرخاند.

بهتر است هر چند وقت یک بار، دکور و مهم تر از آن، ویترین بوتیک را براساس فصل یا ذائقه مشتری، تغییر دهید.

چجور دکورهایی شما رو جذب می کنن؟

منابع

eHow

به اشتراک گذاری

درباره نویسنده

شما هم نظر دهید