۱

حفظ تناسب اندام در فصول سرد
۱۰۰۰ قدم در روز راه بروید
هر چه به فصل زمستان نزدیک تر می شویم، کمتر دوست داریم از خانه خارج شویم. اما این به این معنی نیست که باید فعالیت های فیزیکی مان را کاهش دهیم. بلند شوید و از کامپیوتر، کانتر آشپزخانه و تخت تان دور شوید! تناسب اندام و سلامتی ارتباطی به اینکه چند ساعت بیرون از خانه کار می کنید ندارد، اما به این که چند ساعت از وقت تان را صرف نشستن می کنید ربط دارد. توصیه می شود یک گام شمار بخرید و روزانه حداقل ۱۰۰۰ قدم راه بروید.

۲

حفظ تناسب اندام در فصول سرد
فیبر بیشتری بخورید
حداقل ۴۰ گرم فیبر در روز بخورید. با تمرکز روی خوردن فیبرها به طور طبیعی غذاهای کم کالری تر می خورید و از مواد غذایی گیاهی و سرشار از آنتی اکسیدان بیشتر استفاده می کنید. غذاهای پر فیبر عبارتند از: کلم بروکلی، سبوس، کلم، کرفس، کدو، حبوبات و قارچ.

۳

حفظ تناسب اندام در فصول سرد
با هم ورزش کنید
خانوادگی یا زن و شوهری برای ورزش بروید. با خانواده تان بعد از صرف شام یا آخر هفته ها برای پیاده روی یا قدم زدن بروید. پیاده روی را باید با شدت متوسط و به طور مداوم، به مدت ۳۰ تا ۶۰ دقیقه و در بیشتر روزهای هفته انجام دهید. بهتر است تلاش کنید هر روز این کار را انجام دهید.

۴

حفظ تناسب اندام در فصول سرد
مصرف گوشت قرمز را کاهش دهید
در طول هفته، به گونه ای مصرف گوشت قرمز تان را کاهش دهید که روزانه بیش از ۷۰ گرم از آن نخورید. به جای گوشت قرمز از سبزیجات، مرغ و ماهی استفاده کنید. این غذاها نه تنها کالری و حجم کمتری دارند بلکه منبع پروتئین با کیفیت تری هستند.

۵

در تیم های ورزشی و فعالیت ها شرکت کنید
در فصل پاییز با شرکت در تیم های ورزشی و فعالیت های دیگر، هم در اجتماع حضور داشته باشید و هم تناسب اندام تان را حفظ کنید. به عنوان مثال تقویم فعالیت های باشگاه ورزشی نزدیک خانه تان را بررسی کنید و در دویدن ها و پیاده روی ها شرکت کنید. در اینترنت هم می توانید گروه هایی که عاشق فعالیت هستند را پیدا کنید.

۶

حفظ تناسب اندام در فصول سرد
مصرف غلات کامل را افزایش دهید
درست است که خوردن شیرینی و کیک و آب نبات ممکن است وسوسه انگیز باشد، اما باید تلاش کنید که بیشتر غلات کامل مصرف کنید و خوردن غذاهای “سفید” (غذاهای حاوی قند، آرد سفید و نمک) را کاهش دهید. بعضی از گزینه های سالم عبارتند از: برنج قهوه ای، جو، بذر گنه گنه، ارزن، بلغور و دانه گندم.

۷

حفظ تناسب اندام در فصول سرد
ورزش در اماکن سر بسته
اگر در سرمای هوا نمی توانید بیرون ورزش کنید، می توانید بسیاری از ورزش ها را داخل منزل انجام دهید. بهترین ورزش داخلی در منزل، ورزش های چند گانه مفاصل است که می تواند قدرت، تعادل و هماهنگی تان را افزایش دهد. به عنوان مثال حرکات اسکوات با دمبل،لانگز، پلانک و دیپ انجام دهید، شنا بروید، یا حتی یوگا را امتحان کنید.

۸

حفظ تناسب اندام در فصول سرد
از غذا خوردن احساسی اجتناب کنید
غذا خوردن احساسی به نوعی از غذا خوردن گفته می شود که در آن به جای اینکه برای رفع گرسنگی بیولوژیکی غذا بخوریم، برای تسکین یا سرکوب احساساتمان این کار را انجام دهیم. غذا خوردن احساسی در ماه های سردتر سال مشکلات بیشتری برایتان به وجود می آورد. قبل از خوردن غذا همیشه از خود بپرسید دلیل خوردنتان چیست؟ به خاطر این است که خسته، ناراحت یا حتی خوشحالید؟ روی غذا خوردن تان تمرکز کنید تا جلوی غذا خوردن از روی احساسات را بگیرید.

توی فصول سرد سال ناخودآگاه بیشتر غذاهای چرب و شیرین می خوریم که گرم بشیم. به جای خوراکی های چاق کننده چه خوراکی هایی میشناسین که گرممون بکنن ولی چاق نه؟

منابع

eHow

به اشتراک گذاری

درباره نویسنده

۱ دیدگاه

شما هم نظر دهید