۱

پارچه را ببرید. یک ضرب المثل قدیمی می گوید “دوبار اندازه بگیر، یک بار ببر” و این ضرب المثل در خیاطی به همان اندازه صادق است که در نجاری. در گوگل عبارت “الگوی کیف” (Purse Pattern) یا “الگوی رایگان کیف” (Free Purse Pattern) را جستجو کنید و نتایج را مشاهده کنید. الگوهای رایگان زیادی در دسترس هستند، اما الگویی که شما انتخاب می کنید به عوامل زیادی بستگی دارد.
پس از انتخاب و پیاده سازی الگو روی کاغذ، الگوتان را روی پارچه سنجاق کنید و پارچه را ببرید.

۲

درست کردن یک کیف
اجزای کیف را به صورت ابتدایی سر هم کنید. دستورالعمل الگو را با دقت دنبال کنید. نویسنده این دستورالعمل، قبل از این چندین بار این کیف را درست کرده است و با ارائه بهترین دستورالعمل، به مقدار زیادی باعث صرفه جویی در وقت و تلاش شما می شود.
پارچه های اضافه را دور نیندازید! از آن ها برای درست کردن یک کیف پول مخصوص سکه استفاده کنید یا اینکه آن ها را در یک پروژه تکه دوزی دیگر به کار ببرید.

۳

درست کردن یک کیف
تمام درزها را قبل از دوخت با سنجاق یا کوک موقت، به هم وصل کنید. این کار در سرهم کردن تکه ها و اطمینان از فاصله مساوی درزها به شما کمک می کند.

درست کردن یک کیف
با این کار یک اتصال موقت ایجاد می کنید که به آسانی باز می شود و اگر کیف آن طور که می خواستید به نظر نمی رسید، می توانید دوباره آن را از اول سرهم کنید. همچنین باعث می شود وقت تان برای شکافتن یک دوخت محکم، که به نظرتان اشتباه است تلف نشود.
بسته به شرایط و ترجیح تان می توانید این کوک موقت را با دست یا با چرخ خیاطی ایجاد کنید.

۴

درست کردن یک کیف
درزگیری کنید. به یاد داشته باشد که همه درزها را نمی توان با چرخ خیاطی دوخت. می توانید بدون توجه به الگویی که انتخاب کرده اید مقداری از کار را با دست انجام دهید.

۵

درست کردن یک کیف
مطمئناً از نتیجه کار شگفت زده می شوید. حالا می توانید هر تزئینی که می خواهید به کیف اضافه کنید.
مطابق با سلیقه خود می توانید به کیف روبان، گل یا سنجاق اضافه کنید.

نکات و هشدارها

از پارچه ها و مواد ارزان قیمت استفاده نکنید چون ممکن است کیف به راحتی پاره شود یا اجزای آن از هم جدا شوند.

از ابزار نوک تیز مثل قیچی، سنجاق و سوزن با احتیاط استفاده کنید.

منابع

wikiHow

No votes yet.
Please wait...
به اشتراک گذاری

درباره نویسنده

۲ دیدگاه

 1. برای اینکه بدنه و کف کیف محکم ،سفت و مستحکم باشه از چه متریالی بین پارجه و آستر استفاده کنیم؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • آذین جان باید برای درست کردن این کیف از یه پارچه آهار دار استفاده کنی و اگر بتونی پارچه رو با پشم شیشه حالت اپلیکه بدوزی خیلی محکم تر میشه

   No votes yet.
   Please wait...

شما هم نظر دهید