۱

مرد خوب خانوادهانتظاراتتان را با همسرتان در میان بگذارید. انتظارات واقعی خود را مطرح کنید و به بهترین نحو با آن ها رو به رو شوید. مفهوم واقعی مرد خانواده به نوع خانواده ای که در آن زندگی می کنید وابسته است. همچنین این موضوع شدیدا به فرهنگ شما بستگی دارد. فکر نکنید که شما نیز فقط همین انتظارات را باید داشته باشید. بنشینید و در باره ی آن صحبت کنید. چه کارهایی برای خانواده تان لازم است انجام دهید؟ مسئولیت های شما چیست؟ با همسرتان درباره این مسائل صحبت کنید و انتظارت او راهم بشنوید. اینگونه مکالمات اگر در فضای خوبی انجام گیرد به هردوی شما بسیار کمک خواهد کرد.

۲

عاشق باشید. عشق یکی از مهمترین الزامات خانواده ی موفق است. عشق خود را به همسر و فرزندانتان نشان دهید. به آن ها توجه کنید. مثلا بگویید ” من عاشق این هستم که با شما به پارک بروم”. تلاش کنید تا حد امکان بیشترین زمان را صرف آن ها کنید. اگر این کار را انجام دهید، خانواده ی شما متوجه می شود که آن ها را دوست دارید.

۳

مرد خوب خانوادهدر قبال نظافت منزل مسئولیت پذیر باشید. فراموش نکنید که نظافت منزل وظیفه همسر شما نیست بلکه او به خواست خودش این کار را به عهده گرفته، بنابراین با او در این امور همکاری کنید. همکاری شما سبب می شود تا فرزندانتان هم از شما بیاموزند و نظافت منزل به دوش تنها یک نفر نیفتد و این یکی از ویژگیهای یک خانواده ایده آل است.

۴

مرد خوب خانوادهظاهرتان را به خوبی حفظ کنید. نظافت شخصی را رعایت کنید. لباسهای زیرتان را خودتان بشویید و از عطرهای خوشبو و ترجیحا باب سلیقه همسرتان استفاده کنید. یک مرد مرتب و تمیز برای همه اعضای خانواده جذاب تر خواهد بود. ظاهر مرتب و آراسته شما برای فرزندانتان در پیش چشم دوستانشان بسیار مهم است. شما با ظاهری آراسته می توانید به جذاب ترین پدر یا همسر در میان دوستان و آشنایانتان تبدیل شوید.

۵

مرد خوب خانوادهگاهی در منزل آشپزی کنید. به اعضای خانواده بگویید برایشان با یک غذای دستپخت پدر سورپرایز خواهید داشت. به همسرتان بگویید می خواهید او استراحت کند و شما برایش آشپزی کنید. این کار را هر وقت حس خوبی داشتید انجام دهید. می بینید که چه تاثیر فوق العاده ای بر رفتار اعضای خانواده و احساسشان درباره شما خواهد داشت.

۶

مرد خوب خانوادهبه زندگیتان، فرزندان و همسرتان و دغدغه های آنها فکر کنید. گاهی ما مردها به دلیل مشغله های فراوان فکر کردن به اعضای خانواده و مشکلاتشان را فراموش می کنیم یا احساس می کنیم این وظیفه مادر خانواده است در حالیکه بسیاری از مشکلات در خانواده ها با ابتکار عمل به موقع ما مردها و تدابیر مناسب ما به سرعت حل می شوند. چرا که شاید ما در هنگام مشکلات منطقی تر از زنها تصمیم گیری می کنیم. پس زمانی را بگذارید و به مسائل خانواده فکر کنید و یا از اعضای خانواده بخواهید تا از اتفاقات روزمره شان یا مشکلاتشان با شما صحبت کنند. اینکه شما به خواست خودتان برای آنها وقت بگذارید از نظر آنها بسیار عالی خواهد بود.

۷

مرد خوب خانوادهبه چیز های کوچک نیز توجه کنید. تولد ها وسالگرد ها را به ذهن بسپارید. با این کار شما ازدواجی خوب خواهید داشت.
کارهایی که افراد خانواده را خوش حال می کنند به یاد داشته باشید. اگر شما کتاب محبوب کودکتان را به یاد داشته باشید و برایش تهیه کنید یا همسرتان را با گل و شمع سورپرایز کنید، آن ها، آن را هرگز فراموش نخواهند کرد. اگر شما این کار ها را بیشتر از تعطیلات انجام دهید آن ها به خوبی این موضوع را در ذهن خواهند داشت. چیز هایی که فرزند و همسرتان را خوش حال می کنند یادداشت کنید. آن ها لازم نیست بزرگ باشند. این چیزها شخصی هستند. وقتی در خانه نیستند، برایشان پیغام های محبت آمیز بنویسید. اگر آن ها روز بدی داشته اند، این بهترین وقت برای سورپرایز کردن آن هاست.

۸

مرد خوب خانوادهسعی کنید در خرج کردن برای خانه و خانواده خسیس نباشید. به موقع و خوب خرج کردن شما را به یک پدر و همسر نمونه تبدیل خواهد کرد همانطور که اگر خساست به خرج دهید اعضای خانواده به چشم بدی به شما نگاه خواهند کرد. از ابتدای ازدواج یک الگوی مناسب برای خرج کردن انتخاب کنید و خساست به خرج ندهید تا اعضای خانواده هم با شما همراه شوند. شما باید قبول کنید که کار می کنید و پول در می آوردید تا با خرج کردن به موقع آن، نیازهای خانواده را برآورده کنید و آنها را خوشحال کنید. این واقعا یکی از وظایف شما به عنوان مرد خوب خانواده است.

۹

مرد خوب خانوادهزمانتان را مدیریت کنید. شاید خیلی مهم جلوه نکند اما دلیل آن که نیمی از مردم تمام وقتشان را صرف کار های بیهوده می کنند همین است. حجم کارهای روزانه ای که باید انجام شوند، گیج کننده است، مخصوصا کارهای اداری همراه با وقت گذراندن با اعضای خانواده. بطور مثال وقتی یکی از لوازم برقی منزل خراب می شود یا جایی در خانه احتیاج به تعمیر دارد، این شما هستید که با مدیریت زمانتان وقت لازم برای تعمیر آنها را پیدا میکنید و این کار شما حس خوبی به همسر و فرزندانتان می دهد.
یادتان باشد به عنوان یک مرد خوب برای خانواده باید برای آنها وقت بگذارید. اگر هر بار بگویید برای همراهی کردن آنها برای خرید وقت ندارید و ترجیح می دهید که تنها به خرید بروند، قطعا در روحیه افراد خانواده تان تاثیر بسیار بدی خواهد داشت. شما ناچارید برای اعضای خانواده تان کارهایی را بکنید که چندان هم دوست ندارید.

۱۰

مرد خوب خانوادهشاد باشید. خشم کلید همه بدیهاست. زمانی را که پدرتان خشمگین بود به یاد دارید؟ چه فکر ترسناکی! شادی شما در خانواده ی شما بسیار تاثیر گذار است و به خانه شما آرامش می آورد.

۱۱

مرد خوب خانوادهاحترام بگذارید. هنگامی که فرزندتان کار خوبی انجام می دهد به او بگویید که چقدر به داشتنش افتخار می کنید. به همکاری های خانواده ی خود اعتراف کنید. مهم نیست آن ها چقدر کوچک باشند.

منابع

wikiHow

No votes yet.
Please wait...
به اشتراک گذاری

درباره نویسنده

شما هم نظر دهید