۱

گوشه ها و پایین شیشه ها را مهر و موم کنید
پنجره های شما تلاش می کنند تا به شما بگویند: خانه شما به اندازه کافی تهویه ندارد یا رطوبت بالایی در خانه وجود دارد. در اینجا مشکل کمی در پنجره وجود دارد و بیشتر آن مسئله رطوبت است اما پنجره های شما سخن چینی می کنند.
حالت های رطوبتی وقتی دما پایین می آید روی پنجره یخ میزنند و آن را مهر و موم می کنند. این ها میتوانند هدایت کننده قارچ ها، کپک ها و یا فساد چوب ها باشند. خانه های تازه ساختی که رو به روشنایی ساخته می شوند، هر رطوبتی که داخل شود تا شما بتوانید راهی برای خروج آنها پیدا کنید در آنجا می مانند.
این کار تعادل را برای کاهش سطح رطوبت داخل خانه، اعمال می کند بدون اینکه خانه بیش از حد خشکی داشته باشید، اما وقتی که شما تشکیل تراکم را می بینید شما میتوانید دستگاه بخور را روشن کنید، هواکش حمام را روشن کنید یا یک پنجره را روزانه برای ۵ دقیقه باز بگذارید تا هوای داخل با هوای خشک خارج تعویض شود.

۲

تراکم رطوبت بین شیشه
پنجره شما تلاش میکند به شما بگوید: تراکم بین پنجره های دو یا سه جداره همیشه وخیم بوده یا اجازه نمیدهند که هوای خارج داخل بشود. رطوبت بین قاب های شیشه گیر می افتد و تراکم قطرات، نمای مه آلود ایجاد میکنند. تمام پنجره ها قابلیت جابجایی ندارند. رطوبت رد شده می تواند به راحتی با یک تازه تر جایگزین شود.

۳

فرم های متراکم در مرکز شیشه، داخل خانه
پنجره شما تلاش میکند به شما بگوید: احتمالا شما نشت گاز دارید.
این موضوع می تواند مشکل پنجره های دو جداره باشد، پنجره ها با گاز پر میشوند. این گاز معمولا آرگون می باشد، گاز از بین دو جداره می تواند نشت کند یا در ته پنجره مستقر شود و باعث شود که شیشه به سمت داخل کج شود. در بعضی موارد، مرکز دو جداره قابل لمس هستند. این موارد معمولا باعث نمای رنگین کمانی و نمایی شبیه رگ برگ ها در داخل بخشی که دو جداره باهم در تماس هستند، می شوند. این موارد اغلب در طول پروسه تولید اتفاق می افتند.
در زمان نشت گاز، عایق خوبی نخواهد بود و در طول زمستان سرد می شود. آرگون در نقش عایق عمل می کند. جایگزینی پنجره تنها راه حل مشکل است و مسئله ممکن است مشمول گارانتی باشد. پنجره ممکن است خراب نباشد: این موضوع وقتی گاز مداوم در حال در از بین رفتن است گاهی اوقات سخت قابل تشخیص است.

۴

پنجره های آویزان برای باز و بسته کردن مشکل می باشند
پنجره های شما تلاش میکنند به شما بگویند: چوب ها متورم هستند.
چوب های پنجره ها زمانی که رطوبت بالا باشد متورم می شوند، و استفاده از آنها را سخت میکنند. زمانی که رطوبت یا دما تغیر کند پنجره ها دوباره راحت کار میکنند. اگر در این مورد، شما بتوانید به آرامی آن را صاف کنید یا ماسه ها را از قاب های چوبی پایین بریزید می توانید آنها را در طول سال به آسانی استفاده کنید.
پنجره های چوبی و وینیل مکانیسمی شبیه فنر تحت فشار دارند که باعث میشوند تا باز و بسته کردنشان آسان باشد. البته مکانیسم آنها در کمتر از ۵ سال کند میشود و استفاده از آن ها را سخت می کند. این موضوع یک مسئله عمومی است. این قطعات ممکن است نیاز به جایگزینی داشته باشند. برای رفع ایراد پنجره اضافه کردن سیلیکون یا دیگر لغزنده کننده ها در بین قطعات می تواند باز و بسته شدن پنجره ها را آسان کند.

۵

پنجره های پی وی سی به آسانی باز و بسته نخواهند شد
پنجره شما سعی می کند به شما بگوید: ذرات و آشغال ها در پنجره گیر افتاده اند یا بخشی از آنها احتیاج به نظافت یا روان کننده دارند. پنجره های پی وی سی نیاز به نگهداری ویژه دارند. مکانیسم ها فرسوده میشوند مثل دسته اپراتور اما تعویض آنها به راحتی امکان پذیر است.
تمیز کردن بخش های کثیف شده و اضافه کردن روان کننده ها برای رفع ایراد پنجره میتوانند کمک کننده باشند. اگر قسمت باز کردن هوا چسبنده باشد باز کردن پنجره مشکل می شود. روان کننده خشک برای بخش هوایی بکار ببرید. از روان کننده های روغنی استفاده نکنید، آنها جذب کننده خاک و گرد و غبار هستند. روی میل لنگ پوشش پلاستیکی را بردارید و یک گریس لیتیومی را به چرخ دنده ها بمالید تا آنها را هموار کنند.

۶

نشت آب در اطراف پنجره ها
پنجره شما می خواهد به شما بگوید: پنجره ها محکم بسته نمی شوند. اول، مطمئن شوید پنجره قفل شده باشد. در باران های شدید آب می تواند در پنجره ها گیر بیفتد. از طرفی وزش بادهای شدید و باز شدن پنجره ها می تواند آب را به داخل بریزد.
اگر پنجره محکم بسته شده باشد و آب همچنان داخل شود مخصوصا اگر نشت آب از بالا باشد بنابراین خبر بدی وجود دارد. در اینجا نشت آب احتمالا به دلیل پنجره نیست . احتمالا از جای دیگری نشت می کند مثل سقف یا کناره ها و آب از دیوارها پایین میریزد و داخل پنجره میشود.

۷

پنجره ها درز دارند
پنجره ها می خواهند به شما بگویند: هر کدام از قاب ها یا بخش ورودی هوای اطراف قاب پنجره احتیاج به جایگزینی دارند. انتقال هوا از بین شیشه پنجره عبور میکند. برای پنجره های بزرگ، ناحیه برای انتقال هوا به اندازه کافی بزرگ است که می تواند مثل کوران باشد. این کار را معمولا در زمان طراحی پنجره انجام می دهند. برای جلوگیری از کوران هوای سرد احتیاج به پنجره جدید است تا انرژی کارآمد استفاده شود. پنجره ها با ارزش U درجه بندی می شوند. بر خلاف ارزش R برای عایق، که شماره U پایین تر عایق بهتری است.
در غیر این صورت، بخش هواگیر در اطراف پنجره باید گشاد باشد. اگر هواگیر از دست رفته باشد یا تکه هایی گم شده باشد انها احتیاج به جایگزینی دارند. توقف پیش نویسی باید هزینه های انرژی را پایین بیاورد و آسایش شما را در داخل خانه بهبود ببخشد.

منابع

Popular Mechanics

No votes yet.
Please wait...
به اشتراک گذاری

درباره نویسنده

شما هم نظر دهید