الگوی خرس برای بالش عروسکی نوزاد را از اینجا دانلود کنید. حالا شروع می‌کنیم…

۱

چگونه بالش عروسکی نوزاد با الگوی خرس درست کنیم
دور تا دور الگوی بالش عروسکی نوزاد را با مداد روی یک تکه پارچه‌ی کتان ۲۴ در ۲۹ سانت خط بکشید. با استفاده از سه رشته نخ‌ ابریشمی با رنگ دلخواه‌تان، روی خط رسم شده را با سوزن کوک بزنید.

چگونه بالش عروسکی نوزاد با الگوی خرس درست کنیم

۲

چگونه بالش عروسکی نوزاد با الگوی خرس درست کنیمصورت خرس را درست کنید. برای بینی و چشم‌های خرس از نمد پشمی و برای ناحیه‌ی دهان خرس از یک پارچه نخی طرح‌دار استفاده کنید و تمام این‌ها را با استفاده از دو رشته نخ مشکی روی صورت بدوزید.

چگونه بالش عروسکی نوزاد با الگوی خرس درست کنیم
برای بُعد دادن به کار، یکی دو کوک کوچک با نخ ابریشمی سفید روی چشم‌های خرس بزنید.

۳

چگونه بالش عروسکی نوزاد با الگوی خرس درست کنیمدو تکه پارچه‌ی محکم به ابعاد ۱۱٫۵ در ۲۹ سانت را به هم بدوزید بطوری که در وسط کار یک درز ۵ سانتی باقی بماند. درز را با اتو باز کنید.

۴

چگونه بالش عروسکی نوزاد با الگوی خرس درست کنیمقبل از دوختن رویه به قسمت پشتی، می‌توانید یک حلقه برای آویزان کردن بالش عروسکی نوزاد در قسمت بالایی بدوزید. برای این کار یک نوار پارچه‌ای به طول ۹ سانت را از وسط تا کنید. دو سر آزاد را وسط سر خرس کمی بالاتر از خط کوک قرار دهید.

۵

چگونه بالش عروسکی نوزاد با الگوی خرس درست کنیمپارچه‌ی کتان را برگردانید و با فاصله‌ی ۰٫۵ سانت دور تا دور خط کوک خرس را خط کشی کنید؛ این خط دوخت شما خواهد بود. حالا کتان را روی پارچه‌ی پشتی قرار دهید به طوری که طرف روی هر دو پارچه به سمت هم باشد و آن را با چند سوزن روی پارچه پشتی ثابت نگه دارید. در طول خط دوخت شروع به دوختن کنید.

۶

چگونه بالش عروسکی نوزاد با الگوی خرس درست کنیمپس از اتمام دوختبالش عروسکی نوزاد ، مقدار اضافی پارچه را ببرید و دورتادور پارچه را با قیچی دندانه دار یا ساده بصورت موج‌دار ببرید.

۷

چگونه بالش عروسکی نوزاد با الگوی خرس درست کنیمبالش عروسکی نوزاد را برگردانید تا سمت روی دو پارچه به طرف بیرون برگردد. پارچه‌های دور تا دور خرس را روی هم قرار دهید و آنها را اتو کنید. داخل بالش عروسکی نوزاد را با پنبه پر کنید. اگر بالش عروسکی نوزاد را زیاد پر نکنید؛ نرم‌تر می باشند و بیشتر شبیه عروسک هستند. حالا درز را با بخیه‌ی نامرئی بدوزید. حالا تنها کاری که باقی مانده، زدن برچسب است.

۸

چگونه بالش عروسکی نوزاد با الگوی خرس درست کنیمیک مستطیل ۵٫۵ در ۹ سانتی از کتان ببرید. نیم سانت از کنار آن را تا کنید و اتو بزنید. دور تا دور آن را کوک بزنید. بر اساس الگو، کلمه‌های «This Bear Belongs To:» را با یک رشته نخ پیوسته کوک بزنید. نام نوزاد را با دو رشته نخ و ترجیحاً با دست‌خط خودتان بدوزید. اگر برچسب زیادی تر و تمیز و بدون ایراد نباشد دوست داشتنی‌تر خواهد بود. در انتها، برچسب را با کوک سریع به پشت بالش عروسکی نوزاد بچسبانید.
تمام!

منابع

eHow

Rating: 1.0. From 1 vote.
Please wait...
به اشتراک گذاری

درباره نویسنده

شما هم نظر دهید