۱

چگونه برای شغلی که برای آن آمادگی نداریم پذیرفته شویم آماده شدن برای مصاحبه از داشتن دانش و آمادگی شغلی و مهارت و تجربه مهم‌تر است.

۲

چگونه برای شغلی که برای آن آمادگی نداریم پذیرفته شویم آماده‌سازی رزومه خلاقانه در مورد چگونگی ارتباط تجربه شما با کاری که می‌خواهید فکر کنید.
جنبه‌هایی از شغل قبلی خود را که به شغلی که به دنبالش هستید مرتبط هستند بزرگنمایی کنید.

۳

چگونه برای شغلی که برای آن آمادگی نداریم پذیرفته شویم انجام مصاحبه سخت ترین قسمت پذیرش برای یک شغل که برای آن کاملاً واجد شرایط نیستید؛ است.

۴

چگونه برای شغلی که برای آن آمادگی نداریم پذیرفته شویم تجربیات حرفه‌ای خود را شرح دهید.

۵

چگونه برای شغلی که برای آن آمادگی نداریم پذیرفته شویم اعتماد به نفس داشته باشید.
صادقانه بر روی اینکه چرا فکر می‌کنید می‌توانید در این کار بخصوص خوب عمل کنید متمرکز شوید. از قبل یک لیست از دلایل آماده کنید. اگر اعتماد به نفس داشته باشید، بیشتر احتمال دارد بتوانید کارفرما را درباره توانایی‌ها و آمادگی شغلی تان متقاعد کنید.

۶

چگونه برای شغلی که برای آن آمادگی نداریم پذیرفته شویم شاد باشید.
نگرش مثبت شما به فرد مصاحبه کننده نشان می‌دهد، فرد توانایی هستید.

۷

چگونه برای شغلی که برای آن آمادگی نداریم پذیرفته شویم دوست‌داشتنی باشید.
همه استخدام و همکاری با کسانی که دوست دارند را ترجیح می‌دهند.

۸

چگونه برای شغلی که برای آن آمادگی نداریم پذیرفته شویم اطلاعات کافی داشته باشید.
در مورد آن شرکت و کسب و کار آنها قبل از رفتن به مصاحبه اطلاعات کسب کنید. بدانید آنها از شما انتظار دارند چه کاری برای شرکت انجام دهید.

۹

چگونه برای شغلی که برای آن آمادگی نداریم پذیرفته شویم هوشمندانه سؤال کنید.
درباره‌ی یک شغل همیشه بیش از آنچه بتوان در یک آگهی گفت اطلاعات وجود دارد. هرچه بیشتر در مورد این کار بدانید، ممکن است وظایف شغلی که برایشان بیشتر واجد شرایط باشید بیابید و تمرکز خود را بر روی آنها قرار دهید.

۱۰

چگونه برای شغلی که برای آن آمادگی نداریم پذیرفته شویم برای آموزش تمایل نشان دهید.
اگر کارفرمای شما مایل است برای این کار آموزشی ببینید، در این باره شوق و علاقه از خود بروز دهید و برای وقت گذاشتن و تلاش برای آموزش تمایل نشان دهید. اگر شما توانایی خوبی در یادگیری دارید، الان زمان مناسب برای نشان دادن آن است.

۱۱

از مصاحبه یک نقطه‌ی شروع بسازید.
اگر واجد شرایط این کار نیستید، از شرکت بخواهید که رزومه‌ی شما را نگهدارند و یا درباره‌ی وجود شغل‌های مشابه سطح پایین‌تر سؤال کنید. اگر مشتاق، هوشمند و متعهد به نظر بیایید، احتمال بیشتری برای ارائه پیشنهاداتی برای کمک به شما در ورود به آن زمینه کاری از سوی مصاحبه‌کننده(ها) وجود خواهد داشت.

۱۲

چگونه برای شغلی که برای آن آمادگی نداریم پذیرفته شویم لبخند بزنید.
هنگامی که دو یا چند نفر برای یک موقعیت شغلی مراجعه کنند، بیشتر مواقع استخدام بر اساس احساسات مصاحبه‌گر خواهد بود تا تجربیات او. حتماً در حین مصاحبه لبخند بزنید و هرجا که مناسب باشد بخندید. نشان دادن نگرش مثبت با لبخند تأثیر شایانی در ایجاد این احساس که شما برای عضویت در این گروه شایسته هستید دارد.

نکات و هشدارها

با کسانی که در حال حاضر شغل دلخواه شما را دارند صحبت کنید. بالاخره آنها می‌دانند چطور توانستند برای این شغل پذیرفته شوند!

به یاد داشته باشید نزدیک به دو سوم اوقات، کسی که برای استخدام انتخاب می‌شود شایسته‌ترین متقاضی نیست بلکه کسی است که بهتر از بقیه می‌تواند خود را بروز بدهد.

ناامید نشوید. ممکن است در اولین مصاحبه پذیرفته نشوید، ولی هر مصاحبه شما را برای مصاحبه‌های آینده آماده‌تر خواهد کرد. این نکته برای متقاضیان کار در صنایع تولیدی و مواد غذایی که واجد شرایط هستند نیز مفید است.

به یاد داشته باشید «نه» به این معنی است که «فعلاً نه»، این نه همیشگی نیست.

اگر این کار امکان‌پذیر است و ارزشش را دارد، می‌توانید مدتی (مثلاً یک هفته، یک ماه) برای شرکت مورد نظر رایگان کار کنید تا خود و مهارت‌هایتان را ثابت کنید.

در کلاس‌های آموزشی شرکت کنید و دوباره آموزش ببینید و یا از شغل‌های سطح پایین‌تر شروع کنید و تجربه و آمادگی شغلی کسب کنید.

آموزش در زمینه‌ی خاصی که در تلاش برای ورود به آن هستید می‌تواند یک گزینه باشد. درخواست برای شغلی که از لحاظ فنی برای آن واجد شرایط نیستید فکر خوبی نیست، بنابراین کسب شرایط مورد نیاز بهتر از توسل به اقدامات ارائه شده در این مقاله است.

می‌توانید زمینه‌های IT و یا کد نویسی تحلیلی و برنامه نویسی را امتحان کنید و خودتان کمی در این زمینه تمرین کنید. یک محصول ایجاد کنید و بصورت تجربی یاد بگیرید. و یا می‌توانید از کتاب‌ها، آموزش‌های آنلاین، برقراری ارتباط با افراد در این زمینه از طریق اینترنت و سر زدن به فروم‌های اینترنتی را امتحان کنید. با استفاده از ترکیبی از اینها، می‌توانید مهارت‌های خود را برای ورود به سطوح بالاتر افزایش دهید.

ممکن است خودتان را به دردسر بیندازید. ممکن است کارفرما و همکارانتان بی‌تجربگی شما در آن زمینه را تحمل نکنند. شاید آنها نخواهند وقت اضافه‌ای برای آموزش شما صرف کنند و انتظار داشته باشند خودتان سطحی از تجربه را داشته باشید.

برخی از مشاغل هستند که فقط درصورت داشتن مجوز مربوطه می‌توانید به آنها مشغول شوید. سعی کنید از قبل تحقیقات لازم را انجام دهید و مطمئن شوید که می‌توانید در آن حرفه خاص بدون مشکلی از نظر قانونی مشغول به کار شوید.

برای شنیدن جواب رد آمادگی داشته باشید چرا که با رعایت تمامی این مراحل نیز ممکن است پذیرفته نشوید. شاید برخی کارفرمایان کسی را که در آن زمینه تجربه‌ی قبلی ندارد به هیچ‌وجه استخدام نکنند.

هرگز به دروغ و اغراق متوسل نشوید. اشاره و تأکید بر روی تجربه‌ها و نقاط قوت اشکالی ندارد ولی هیچگاه ادعای داشتن تجربه در زمینه‌ای که در آن تجربه ندارید را نکنید.

منابع

wikiHow

No votes yet.
Please wait...
به اشتراک گذاری

درباره نویسنده

شما هم نظر دهید