۱

چگونه آیکون Show Desktop را در نوار ابزار Quick Launch ظاهر کنیمبرای برگرداندن آیکون Show Desktop ابتدا Notepad را باز کنید.

چگونه آیکون Show Desktop را در نوار ابزار Quick Launch ظاهر کنیم این کار را می‌توانید با باز کردن Start و کلیک روی Run… و سپس نوشتن Notepad و زدن Enter انجام دهید.

۲

چگونه آیکون Show Desktop را در نوار ابزار Quick Launch ظاهر کنیمدستورات زیر را داخل آن بنویسید.
[Shell]
Command=2
IconFile=explorer.exe,3
[Taskbar]
Command=ToggleDesktop

۳

چگونه آیکون Show Desktop را در نوار ابزار Quick Launch ظاهر کنیمحالا Save as را از منوی File انتخاب کنید.

۴

چگونه آیکون Show Desktop را در نوار ابزار Quick Launch ظاهر کنیمبه آدرس C:\WINDOWS\system32 (در ویندوز XP) و یا C:\WINNT\system32 (در ویندوز ۲۰۰۰ یا NT) بروید.

۵

چگونه آیکون Show Desktop را در نوار ابزار Quick Launch ظاهر کنیماسم فایل را Show Desktop.scf بگذارید. (در صورتی که Notepad پسوند .txt را به فایل اضافه کرد، آن را حذف کنید، فایل با نام Show Desktop.scf.txt کار نخواهد کرد.)

چگونه آیکون Show Desktop را در نوار ابزار Quick Launch ظاهر کنیم
قبل از ذخیره کردن در قسمت Save as type باید All Files را انتخاب کنید.

۶

چگونه آیکون Show Desktop را در نوار ابزار Quick Launch ظاهر کنیمحالا برای برگرداندن آیکون Show Desktop به نوار quick launch یک shortcut به این فایل ایجاد کنید (در آدرسی که فایل را save کردید روی آن کلیک راست کنید و create shortcut را بزنید).

۷

چگونه آیکون Show Desktop را در نوار ابزار Quick Launch ظاهر کنیماین shortcut را به نوار quick launch انتقال دهید.

نکات و هشدارها

اگر هنگام برگرداندن آیکون Show Desktop در مرحله‌ی Save as به آدرس
C:\Documents and Settings\\Application Data\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch
رفته و فایل را در آنجا ذخیره کنید، دیگر نیازی به ایجاد shortcut هم نخواهد بود. هر دو روش جواب می‌دهند اما اگر این کار را بکنید دیگر لازم نیست نگران پاک شدن یا تغییر کردن فایل اولیه باشید.
– اگر درباره‌ی username خود مطمئن نیستید یا آن را نمی‌دانید، می‌توانید در قسمت File name، تایپ کنید %appdata% و enter را بزنید، سپس به راحتی به آدرس \Microsft\Internet Explorer\Quick Launch بروید.

همچنین می‌توانید از میان‌بر Windows + D (ویندوز همان کلید استارت منو روی کیبورد است) برای نمایش یا مخفی کردن دسکتاپ استفاده کنید که دقیقاً‌ مثل همین کلید عمل می‌کند.

می‌توانید روی آیکون کلیک‌راست کرده و نام آن را به Show Desktop تغییر دهید تا این نوشته در نوشته‌ی راهنمای این آیکون ظاهر شود.

اگر کد داخل فایل را درست مانند چیزی که در این چگونه گفته شده وارد نکنید ممکن است کامپیوترتان رفتار غیرمنتظره‌ای نشان دهد.

منابع

wikiHow

No votes yet.
Please wait...
به اشتراک گذاری

درباره نویسنده

۱ دیدگاه

  1. سلام وققتون بخیر و شادی. واقعا ازتون سپاسگذارم خیلی کمکم کردین. مطالبتون عالی بود ممنونم

    No votes yet.
    Please wait...

شما هم نظر دهید