مجله روز

۱

چگونه فصل هفتم سریال بازی تاج و تخت پیش بینی میشودآیا جیمی (Jaime)، سرسی (Cersei) را می‌کشد؟
با یک جواب کوتاه: بله. برطبق پیشگویی های شوم مگی، که برای سرسی داشته و اکثر آن به وقوع پیوسته، به این نتیجه می‌رسیم که بله،می‌کشد. نمونه های پیشگویی مثل اینکه با پادشاه ازدواج میکنی و ملکه هفت اقلیم می‌شوی تا زمانی که یک ملکه‌ی جوانتر و زیباتر آن را از تو بگیرد (اشاره به مارجری تایرل)دارای سه فرزند میشوی که همه ی آنها میمیرند. و در نهایت اینکه زمانی که در اشک خود غرق شوی توسط برادر خود خفه خواهی شد.

۲

چگونه فصل هفتم سریال بازی تاج و تخت پیش بینی میشودآیا کسی واقعا برای زمستان آمادگی دارد؟
پادشاه شب به طور رسمی خبر از شروع زمستان دارد، اما این موضوع برای خدایان وستروس (Westeros) به خوبی قابل پیش بینی  نبوده به جز لیانا مورمونت (Lyanna Mormont)، که به نظر می‌رسد که دارای نیروهای تحت کنترل خودش است. در حقیقت جر و بحث بر سر تاج و تخت به کسی مجال آماده شدن برای زمستان طولانی و تاریک و بی رحم که مناسب وایت واکرها (White Walkers) است را نداده است.

۳

چگونه فصل هفتم سریال بازی تاج و تخت پیش بینی میشودآیا در سمت جنوب کسی نگران وایت واکرها (White Walkers) هست؟
هرکسی درگیر مراقبت از ارتش خودش است، حتی جان اسنو (Jon Snow) که حالا به عنوان پادشاه شمال منصوب شده است. تنها سم (Sam) است که این کار برایش در اولویت قرار دارد و می‌دانیم که تمام تلاشش را می‌کند که از جان در مقابل وایت واکرها محافظت کند، اما بهتر است که عجله کند چون زمان زیادی ندارد.

۴

چگونه فصل هفتم سریال بازی تاج و تخت پیش بینی میشودسرنوشت آریا استارک (Arya Stark) چه شد؟
آریا استارک دیگر به شخص هیچ‌کس تبدیل شده و شروع به کشتن افرادی که در لیست خود داشته می‌کند. اما در قسمت پایانی فصل ششم، والدر فری (Walder Frey) را از لیست خود حذف می‌کند. در دیدارش با ملیساندر (Melisandre)، به آریا می‌گوید که دوباره همدیگر را ملاقات می‌کنند که در آن دیدار حقایقی را در مورد جان اسنو به او می‌گوید.

۵

چگونه فصل هفتم سریال بازی تاج و تخت پیش بینی میشودچه چیزی سانسا (Sansa) را در رابطه با جان اسنو اذیت می‌کند؟
منظور سانسا از اینکه دوست دارد که حرفش برای جان اعتبار داشته باشد، به دست آوردن تاج و تخت نیست، اما برای بار دوم می‌بینیم که جان از حرف او در مقابل نقشه انگشت‌کوچیکه (Littlefinger) سرپیچی می‌کند. همچنین عامل پیروزی جان بر رمزی بولتن (Ramsay Bolton)، آوردن شوالیه‌های ویل (Vale) توسط سانسا است.

۶

چگونه فصل هفتم سریال بازی تاج و تخت پیش بینی میشودهدف انگشت کوچیکه (Littlefinger) از ازدواج با سانسا چیست؟
تقریبا واضح است که هدف او از تسخیر قلب سانسا چیست. کسی که از بدو تولد ضعیف بوده، تشنه رسیدن به قدرت است و فکر می‌کند که از طریق ازدواج با سانسا به آن می‌رسد. یادآور می‌شوم که در فصل ۱ این شخص رهبری قتل ند استارک (Ned Stark) را بر عهده داشت. پس شک نداریم که هدف او فقط رسیدن به تاج و تخت است.

۷

چگونه فصل هفتم سریال بازی تاج و تخت پیش بینی میشودآیا واریس (Varys) قصد ویران کردن جایی را داشت که غیرمنتظره سفر کرد؟
خیر. دلایل منطقی زیادی برای سفر کردن واریس وجود دارد که به صورت فوری از دورن به مرین (Meereen) سفر کرد. بعد از مکالمه‌ای که با لیدی اولنا (Lady Olenna) و الاریا سند (Ellaria Sand) داشت تصمیم به سفر گرفت. صادقانه باید بگویم فکر نمی‌کنم، اما باز هم نیاز به تفکر دارد.

۸

چگونه فصل هفتم سریال بازی تاج و تخت پیش بینی میشودسم (Sam) برای مطالعه این کتاب‌ها به چقدر زمان نیاز دارد؟
سم در حال حاضر در کتابخانه سیتادل (Citadel) به سر می‌برد که در آنجا کتاب‌های فراوانی برای مطالعه هست. برای اینکه سم بتواند از جان (Jon) در مقابل وایت واکرها (White Walkers) حمایت کند زمان زیادی ندارد و باید خیلی عجله کند. نقش سم در مقابل جان مثل نویل لانگ باتم (Neville Longbottom) در هری پاتر است.

۹

چگونه فصل هفتم سریال بازی تاج و تخت پیش بینی میشودچقدر طول می‌کشد تا دنریس (Daenerys) به وسترووس (Westeros) برسد؟
همه حدس های ما بستگی به سرعت گذر زمستان دارد که برف و یخ در راه رسیدن او را تحت تاثیر قرار دهد، اما به نظر می‌رسد که دنریس و اژدهایش در راه به آیرن گریجوی (Euron Greyjoy) ملحق شوند (البته به منظور زنده سوزاندن او). فراموش نکنیم که در فصل ۲ دنریس تاج آهنی که پوشیده از برف بود را مشاهده کرد.

۱۰

چگونه فصل هفتم سریال بازی تاج و تخت پیش بینی میشود۳ رهبر اژدها چه کسانی هستند؟
دنریس (Daenerys) نفر اول، بعد تیریون (Tyrion) و نفر سوم هم جان اسنو (Jon Snow).

۱۱

چگونه فصل هفتم سریال بازی تاج و تخت پیش بینی میشود آیا دنریس (Daenerys) با جان اسنو (Jon Snow) ازدواج می‌کند یا او را می‌کشد؟
تارگارین ها به ازدواج در میان خود معروف هستند چون می خواهند اصل و نصبشان خالص بماند، اما بعد از فرار داریو (Daario) به مرین (Meereen)، دنریس تصمیم می‌گیرد که با هر شخصی که می‌خواهد ازدواج کند. پس این حس به وجود می‌آید که ممکن است برای برابری با پادشاه شمال (جان اسنو) در مقابل لنیسترها (Lannisters) این کار را انجام دهد.

۱۲

چگونه فصل هفتم سریال بازی تاج و تخت پیش بینی میشودهدف نهایی برن (Bran) چیست؟
بیشتر از هرچیزی به نظر می‌رسد که او خواهان دو چیز در فصل هفتم است، به طور تصادفی دیوار را پایین می‌کشد و اجازه ورود هزاران نفر را به هفت اقلیم می‌دهد، و دوم اینکه می‌خواهد با سانسا (Sansa) و جان (Jon) متحد شود. وینترفل (Winterfell) دارای درختی است که از طریق آن برن می تواند به دیدن واقعیت‌هایی بپردازد که کسی توانایی آن را ندارد. اما مییرا (Meera) توانایی حمل او را به وینترفل ندارد و به کمک نگهبان شب -دولورووس (Dolorous)- و اسب این کار را انجام می‌دهد. نباید فراموش کنیم که تنها کسی که می‌تواند واقعیت را به جان بگوید برن است.

۱۳

چگونه فصل هفتم سریال بازی تاج و تخت پیش بینی میشودنایمریا (Nymeria) کجاست؟
در کتاب‌ها متوجه می‌شویم که آریا استارک همانند برن، توانایی سفر کردن در نایمریا را دارد که مجموعه‌ای نسبتا بزرگ از ریورلند (Riverlands) است. در اینجا آریا، نایمریا را پیدا می‌کند. فکر کردن به این قضیه هم خوشحال‌کننده است.

منابع

mtv.com

به اشتراک گذاری

درباره نویسنده

شبنم اعظم هستم فارغ التحصیل رشته زبان انگلیسی. به تولید محتوای وب فارسی در زمینه های سلامتی، تغذیه، مد و زیبایی، خانواده و هنر علاقمند هستم.

۱ دیدگاه

  1. فکنم این تعریفی که تو این سایت از فیلم کردین همش بر اساس تصورات خودتونه ک با هر قسمتی که میاد یکی از پیشگوییای شما اشتباه از اب در میاد …مثلا این که رهبران اژدهاها دو نفر بیشتر نیستن نه سه نفر چون تو قسمت شیش فصل هفت یکی از اژدها ها مرد…

شما هم نظر دهید