۱

چگونه برای نوزاد پاپوش بدوزیموسایل مورد نیاز: الگوی پاپوش نمد (تقریبا ¼ متر برای لایه ی بیرونی و پوشش درونی) نخ همرنگ تزئینات، مانند نخ گلدوزی چرخ خیاطی قیچی سوزن ته گرد سوزن مرحله ۱ پس از دانلود الگو، قطعات الگو را مطابق دستور چاپ کنید و برش بزنید.

۲

در هنگام انتخاب پارچه، برای پوشش داخلی فلانل یا پارچه ی پشمی نرم را انتخاب کنید. همچنین می توانید برای نوپایان از پارچه ای زبر که مانع لغزش می شود برای کف آن استفاده کنید. برای جلوگیری از آب رفتن پارچه پس از دوخت، آن را بشویید و خشک کنید.

۳

چگونه برای نوزاد پاپوش بدوزیمبر اساس الگو پارچه را برش بزنید حتما پوشش بیرونی و درونی را دو بار برش بدهید. شما نیاز به ایجاد موارد زیر است: ۲ کف بیرونی ۲ رویی بالا بیرونی ۲ پوشش بالا ۲ قطعه پوشش بزرگ تر از سایز برای دوخت راحت تنها از کفش راحتی ۲ رویی بالایی سنگین برای ایجاد ثبات در پاپوش سبک (اختیاری)

۴

چگونه برای نوزاد پاپوش بدوزیم برای ثبات بیشتر لایه ها را اتوکشی کنید. تحمل پارچه را در برابر گرما بسنجید. طرف بیرونی و پوشش سمت راست را به هم متصل کنید. طبق دستورالعمل داده شده محل ها را کوک بزنید. گوشه های داخلی را محکم بدوزید. لبه های اضافی کنار دوخت را بچینید.

۵

پارچه را برگردانید، فشار دهید و طرف های مخالف را به هم سنجاق کنید.

۶

چگونه برای نوزاد پاپوش بدوزیموسط رویه و کف کفش را مشخص کنید. رویه ی بالایی کفش را اندازه کنید و به کف پاپوش سنجاق بزنید. حتما لایه ی رویی کفش را در جهت مخالف برگردانید تا چپ و راست کفش درست از کار در بیاید.

۷

چگونه برای نوزاد پاپوش بدوزیمبا درزی نیم سانتی دور تا دور پاپوش را بدوزید. راحت ترین کار دوختن از طرف کف پاپوش است. در هنگام دوخت هر یک سانت، انگشت خود را بردارید و دوباره در محل مناسب قرار دهید تا دوخت منظمی به دست آید. این کار باعث دوخت ظریف تر و محکم تر در انحنا ها می شود.

۸

چگونه برای نوزاد پاپوش بدوزیمپس از دوخت پاپوش را به سمت رو برگردانید. محل دوخت درز ها را چک کنید. درزها را با یک شی محکم از داخل فشار دهید تا کامل شکل بگیرند. در آخر روی پاپوش را با نخ گلدوزی تزیین کنید.

مراجع

www.ehow.com

به اشتراک گذاری

درباره نویسنده

کارشناس مترجمی انگلیسی از دانشگاه اصفهان و کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه کاشان

شما هم نظر دهید