۱

چگونه کفش های LED دار درست کنیموسایل لازم کفش: کفش ورزشی نوار LEDنئوپیکسل ولوستات آردوینو جما باتری ۲ ۳ V (لیتیوم و یا سلولی) سیم رشته ای سیلیکونی ۳۰ AWG نخ رسانا USB شارژ باتری (در صورت استفاده از باتری لیتیومی) سایر ابزارها اتو لحیم کاری لحیم سوزن دوخت سیلیکون ۱۰۰٪

۲

چگونه کفش های LED دار درست کنیمسیم پیچی قبل از شروع، درک سیم کشی کفش ایده ی مناسبی است. برای اتصال سنسور، یک طرف سنسور را به زمین، و طرف دیگر را به پین آنالوگ A1وصل کنید. پین های نوار LED: DIN GND + 5V، اتصال به پین جما GND VOUT . پین VOUT به طورمستقیم برق نوار LED را از باتری تامین می کند. بهتر است که همه چیز را قبل از اتصال به کفش امتحان کنید.

۳

چگونه کفش های LED دار درست کنیمدر صورت نیاز کفی جداگانه ای برای کفش بخرید بهتر است طوری کار کنید که چراغ ها با اعمال فشار بر پاشنه ی کفش روشن شوند. برای زیبایی سعی کنید سنسور را در زیر کف کفش مخفی کنید. در این صورت اگر کفش کفی جداشدنی نداشت، یک کفی بخرید.

۴

چگونه کفش های LED دار درست کنیمبریدن سنسورها ولوستات ماده ای پارچه ای است که می توانید از آن در ساخت سنسور فشار استفاده کنید. دو قطعه از آن را به اندازه ی پاشنه کفش ببرید.

۵

چگونه کفش های LED دار درست کنیمسیم کشی سنسورها دو قطعه ۲ نخ رسانا بچینید و به صورت زیگ زاگ روی یک تکه چسب بچسبانید و بعدا آن را روی ولوستات بچسبانید. این مرحله را برای قسمت زیرین سنسور نیز انجام دهید و سعی کنید الگوی آن عمود بر جهت سیم بالایی باشد. بدین ترتیب نخ ها در نقاط مختلف ولوستات در پاشنه ی کفش با هم برخورد می کنند.

۶

چگونه کفش های LED دار درست کنیمدوختن دور کفش برای اتصال نخ رسانا از پاشنه کفش تا نوک آن، با استفاده از سوزن نخ رسانا را در امتداد لبه خارجی و داخلی کفش بدوزید. هر دو طرف نخ باید با رسیدن به نوک کفش، که محل اتصال جما است، تمام شود.

۷

چگونه کفش های LED دار درست کنیمدوخت جما محل دلخواه جما را اندازه گیری و مشخص کنید. سپس آخر یکی از نخ های رسانا را به اتصال آنالوگ A1 بدوزید. طرف دیگر را بهGND بدوزید.

۸

چگونه کفش های LED دار درست کنیمبرش نوار LED نقطه ای را روی کفش علامت بزنید. نوار LED را از این نقطه دور کفش بپیچید. سپس در نقطه ای که نوار به هم می رسد آن را بچینید.

۹

لحیم کاری نوار LED سه رشته سیم AWG 30 را به هر نوار LED متصل کنید. سیم را در سمت شروع کننده ی نوار لحیم کاری کنید. فلش چاپ شده روی امتداد نوار مسیر سیگنال را نشان می دهد.

۱۰

چگونه کفش های LED دار درست کنیمچسباندن نوار LED از چسب شفاف برای چسباندن نوار LED به کفش استفاده کنید. در هر کفش، نوار LED باید از علامت شروع متصل و دور تا دور پاشنه ی کفش چسبانده شود. برای محکم نگه داشتن نوار در حین خشک شدن آن را با نخ ببندید.

۱۱

چگونه کفش های LED دار درست کنیمنصب باتری بهتر است باتری در عین مخفی ماندن در طول استفاده قابل تعویض نیز باشد. یک نوار چسب به هر باتری و نوک هر کفش بزنید.. برای محکم کردن آن بهتر است نوار چسب را بدوزید.

۱۲

چگونه کفش های LED دار درست کنیملحیم کاری تمام اتصالات حالا که همه چیز به کفش نصب شده است، سنسور فشار و نوار LED را به محل درست در تخته جما متصل کنید. برای اطلاع از سیم کشی به مرحله ی یک رجوع کنید. بهتر است برای محکم کاری تمام نخ های دوخته شده را نیز با یک لحیم کاری کوچک محکم کنید.

۱۳

برنامه دهی به کفش حالا که کار بر روی کفش ها به پایان رسید، زمان برنامه ریزی آنها است. می توانید از کد داده شده در سایت instructables.com استفاده کنید. عبارت LED dance shoes را در کادر جستجو سرچ کنید و برنامه در انتهای دستورالعمل قابل دسترسی است. این برنامه با فعال شدن سنسور فشار در پاشنه ی کفش به سادگی یک پالس نوری به دو طرف کفش می فرستد، و با هر گام رنگ را تغییر می دهد. می توانید بسته به تمایل خود کفش را به هر شکل دیگری برنامه ریزی کنید. این برنامه برای یک جفت کفش با رشته LED 19 طراحی شده است.

مراجع

www.instructables.com

به اشتراک گذاری

درباره نویسنده

کارشناس مترجمی انگلیسی از دانشگاه اصفهان و کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه کاشان

شما هم نظر دهید