امروزه آماده شدن برای صبح ها عجله ای تر شده است. من خودم متوجه شده ام که جدیدا به جای وقت گذاشتن برای یک صبحانه ی کامل سریعا سراغ شیشه ی کره بادام زمینی می روم. اما بعد از چند مورد گرسنگی شدید (معلوم شد که کره ی بادام زمینی، با وجود کالری بالا، شکم پرکن نیست)، تصمیم گرفتم صبحانه های بهتری درست کنم. البته انتخاب هایم با کوکی شروع شد. مطمئن باشید کوکی های من بشقابی صرفا پر از شکر مضر نیستند. بلک حاوی فیبر و چربیهای سالم و نیز طعم خوش کاکائو هستند. این کوکی با شکر طبیعی شیرین شده است، پس خیلی هم برای شما بد نیست.

۱

شیرینی این کوکی به میزان رسیدگی موز بستگی دارد. وقتی همه چیز را خوب با هم مخلوط کردید، خمیر را بچشید- اگر تمایل دارید کمی شیرین تر باشد، یکی دو قاشق کوچک شکر به آن بیافزایید. در اینجا از تکه های ریز شکلات استفاده شده است اما چیپس شکلات هم مزه ی خوبی به این صبحانه می دهد و البته آن را شیرین تر هم می کند.

۲

چگونه با موز و نارگیل یک صبحانه ی مقوی درست کنیمکوکی نارگیلی با تکه های شکلات
برای ۲۶ تا ۲۸ کوکی
۳ موز رسیده، له شده، ۲/۱ قاشق چای خوری دارچین، ۱/۸ قاشق چای خوری نمک دریا، ۱ فنجان نارگیل خرد شده ی شیرین نشده، ۲ فنجان جو پرک، ۱/۴ فنجان کاکائو خورد شده

۳

چگونه با موز و نارگیل یک صبحانه ی مقوی درست کنیمکاغذ روغنی را کف سینی فر پهن کنید. در یک کاسه بزرگ موز له شده، دارچین، نمک دریا و نارگیل را مخلوط کنید. از مخلوط را با جو پرک و تکه های کاکائو هم بزنید. سپس روی کاسه را با پلاستیک بپوشانید و به مدت یک ساعت، و تا زمانی که مخلوط سفت شود، در یخچال قرار دهید.

۴

چگونه با موز و نارگیل یک صبحانه ی مقوی درست کنیمفر را در ۳۵۰ درجه فارنهایت از قبل گرم کرده و کاغذ روغنی را آماده کنید. با استفاده از یک اسکوپ گلوله هایی از این ترکیب درست کنید و روی کاغذ روغنی قرار دهید. نگران فضای بین آنها نباشید، زیرا پخش نمی شوند. در دمای ۳۵۰ درجه ی فارنهایت به مدت ۱۰ تا ۱۱ دقیقه بپزید و سپس برای خنک شدن گلوله ها را به سینی میله ای فر انتقال دهید. این کوکی ها به مدت دو روز در دمای اتاق تازه می مانند. برای افزایش عمر مفید آنها تا چهار روز، آنها را در یک ظرف دربسته در یخچال قرار دهید.

مراجع

www.ehow.com

No votes yet.
Please wait...

به این مطلب چه نمره‌ای می‌دهید؟

به اشتراک گذاری

درباره نویسنده

کارشناس مترجمی انگلیسی از دانشگاه اصفهان و کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه کاشان

شما هم نظر دهید