۱

با زاویه ی درست عکس بگیرید:
به جای گرفتن عکس از روبه رو، زوایای مختلف را برای نشان دادن ویژگی های خوب صورتتان امتحان کنید. اگر سر خود را چند درجه به سمت راست یا چپ کج کنید، صورتتان کمتر صاف به نظر خواهد رسید. نگه داشتن دوربین کمی بالاتر از سرتان باعث می شود چشمهایتان درشت تر به نظر برسد و دماغتان خوکی شکل به چشم نیاید. سمت بهتر صورت خود را بشناسید و از آن سمت عکس بگیرید. این سمت از صورتتان باید متعادل و متقارن تر به نظر برسد.

۲

چیزی جدید نشان بدهید:
اگر می خواهید در عکس خود یک مدل موی جدید و یا یک جفت گوشواره را به دیگران نشان دهید، قاب تصویر را به نحوی ببندید که این عناصر جدید را بهتر نشان دهد.

۳

لبخند بزنید و یا کاری هیجان انگیز انجام دهید:
چهره غمگین و یا اخم کردن مناسب سلفی نیست. عکسی که قرار است مدل موی شما را نشان بدهد، باید از زاویه ی سه رخ گرفته شود. توجه داشته باشید که در حالت مشابه، برای نشان دادن سبیل باید دوربین را مستقیم بگیرید. همچنین می توانید برای نشان دادن خرید جدیدتان و یا حتی غذایی که پخته اید سلفی بگیرید.

۴

تنها بر یک ویژگی تمرکز کنید:
اگر می خواهید از صورتتان کلوزآپ بگیرید، یکی از اجزای بهتر صورت خود را در نظر بگیرید. این کار به خصوص زمانی به درد می خورد که از یکی از اجزای صورتتان خیلی خوشتان می آید. به عنوان مثال اگر عاشق چشم هایتان هستید، با استفاده از ریمل مژه و ابرو و سایه چشم به آنها رنگ و جلای بیشتری ببخشید و بقیه ی اجزای صورت و لبها را نسبتا طبیعی نگه دارید. به همین ترتیب، اگر لبخندتان جز جذاب ترین ویژگی های شما است، گونه ها و چشم ها را طبیعی نگه دارید و در عوض از یک رژ لب فوق العاده خوش رنگ استفاده کنید.

۵

عکس تمام قد بگیرید:
اگر می خواهید لباسی جدید و یا ظاهری بهتر پس از یک رژیم غذایی را نشان دهید، باید در مقابل آینه ی تمام قدی بایستید تا از سر تا پا عکس بگیرید. در این مثال، صورت شما دیگر در مرکز توجه عکس نیست. عکسی سر تا پا در فضایی مرتب و تمیز بگیرید. تمرکز عکس باید اندام شما باشد، نه وسایل ریخته شده در پس زمینه. می توانید با کمی چرخاندن باسنتان به سمت زاویه ی دوربین کمی بلندتر و باریک تر به نظر بیایید. در این صورت شانه ی مخالف باید کمی به سمت جلو بیاید و دست آزاد یا باید آویزان باشد یا به روی باسن قرار گیرد. پاها باید از مچ به صورت متقاطع قرار گیرند.

۶

سعی کنید ظاهر طبیعی خود را حفظ کنید:
سعی کنید از بیشتر از یک فیلتر در هر عکس استفاده نکنید. سعی کنید طوری به نظر برسید که همیشه در دنیای واقعی آن طور هستید. با آپلود عکس از خود در زمان خواب یا با حداقل آرایش به فالوورهای خود این حس را می دهید که خود واقعیتان هستید. اگر ظاهرتان در حین خواب یا پس از بیدار شدن بیشتر از آنکه رویایی باشد شبیه کابوس است، می توانید کمی خود را مرتب تر کنید. در این گونه عکس ها حتی آرایش ملایم نیز شما را طبیعی جلوه می دهد به خصوص اگر معمولا آرایش زیادی انجام می دهید.

۷

از کفش هایتان عکس بگیرید:
اگر دوست دارید برای نشان دادن کفش های جدیدتان سلفی بگیرید، زاویه ی دوربین را به نحوی بگیرید که پاهایتان کشیده تر به نظر بیاید. دوربین را به سمت پایین بگیرید. لبه ی فریم باید جایی بالای ران نسبتا نزدیک به باسن قرار گیرد. این زاویه پاهای شما را لاغرتر و کشیده تر نشان می دهد.

۸

از مدترین پوزیشن سلفی مطلع شوید:
برخی پوزیشن ها مدتی محبوب می شوند و پس از مدتی از مد می افتند. برخی عکس های از مد افتاده و بی کلاس شامل «لب شتری»، «عضله ای»، «تظاهر به خواب»، «یا تظاهر به گرفته شدن عکس توسط فرد دیگری بدون اطلاع شخص» می شود. حالت لب شتری ترکیبی از لب های رو به بیرون و چشم های درشت شده است. اگر مایلید، می توانید این مدل عکس را بگیرید اما عواقبش با خودتان! تظاهر به گرفته شدن عکس توسط شخص دیگر نیز بسیار ریسکی است. گاهی سرنخ هایی در عکس وجود دارد که شما را لو می دهند و در این صورت در معرض انتقاد سایرین قرار می گیرید. کافی است یک لبخند جزئی بزنید یا عضلات گردن و شانه حالت عجیبی به خود بگیرند، مردم به سرعت متوجه می شوند.

۹

عکس را ویرایش کنید:
اگر نرم افزار ویرایش عکس دارید، می توانید هر گونه لکه و یا نقص در عکس را قبل از آپلود در حساب کاربری اصلاح کنید. می توانید قسمت های پس زمینه را برش بزنید و اندازه ی عکس را تغییر دهید تا قاب صورتتان تغییر کند. می توانید نور عکس و رنگ های آن را عوض کنید و کارهای بسیار دیگری. اغلب این کارها بدون نیاز به نرم افزار حرفه ای بر روی گوشی قابل انجام هستند. اما در صورت تمایل می توانید از ده ها نرم افزار حرفه ای ادیت عکس نیز استفاده کنید. لازم به ذکر است که بهتر است کمتر از ویرایش عکس استفاده کنید. اگر در نهایت تمام تغییرات به نظرتان طبیعی نرسید، بهتر است همه را پاک کنید تا آنکه عکسی را ارسال کنید که همه متوجه غیرطبیعی بودن آن می شوند.

مراجع

www.wikihow.com

به اشتراک گذاری

درباره نویسنده

کارشناس مترجمی انگلیسی از دانشگاه اصفهان و کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه کاشان

شما هم نظر دهید