چگونه

۱

چگونه بدون داشتن شغل پول دربیاوریموسابل اضافی را بفروشید. حراج خانگی یکی از راه های سریع پول درآوردن است. می توانید وسایل به دردنخور، قدیمی یا بی استفاده ی خود را در پارکینگ قرار دهید و با دادن آگهی همه را در معرض فروش بگذارید. فروش خانگی نیازمند زمان و آمادگی است. پس از قبل برنامه ریزی کنید. روزی را در دو تا سه هفته بعد تعیین کنید. در تعیین زمان، مناسبت های سال و آب و هوا را در نظر بگیرید. فروش خود را در روزنامه یا سایت های فروش لوازم دست دوم تبلیغ کنید تا افراد بیشتری از فروش شما آگاهی یابند و فروش بیشتر شود. لوازم فروش را جمع آوری کنید. همه ی اتاق ها، انباری و کمدها را زیر و رو کنید و هر وسیله ای را که دیگر استفاده نمی کنید یا به دردتان نمی خورد کنار بگذارید. از وسایل خانه تا ظرف و ظروف و پوشاک می توانند در این فروش گنجانده شوند. برچسب قیمت شفاف و بزرگی را روی کالا بزنید. از دوستان در روز فروش کمک بگیرید و برای فروش پول در خانه داشته باشید. برای روز فروش، کیک و شربت آماده کنید تا به فروش خود شور و حال دیگری ببخشید.

۲

در بازار شهر شرکت کنید. بازارهای شهرداری غرفه های کوچکی هستند که توسط شهرداری به افراد اجاره داده می شوند تا افراد اقلام صنایع دستی، جواهرات، تابلو، عروسک های دست ساز، ترشی و لواشک و چیزهایی از این دست را به فروش برسانند. مکان غرفه های شهرداری را بیابید و اجاره های هر یک را بررسی کنید. مکانی را انتخاب کنید که مشهور تر و پر رفت و آمدتر است. در مورد زمان باز بودن غرفه ها نیز تحقیق کنید.

۳

چگونه بدون داشتن شغل پول دربیاوریمکار خانگی یاد بگیرید. با یادگرفتن خیاطی یا دوخت تزیینات لباس می توانید از بوتیک ها یا خیاط خانه ها سفارش بگیرید. آرایشگری نیز حرفه ایست که می توانید سریع یاد بگیرید و در سالنی مشغول به کار شوید. در صورتی که فرصت محدودی دارید کارهای خانگی مثل پاک کردن سبزی و بسته بندی یا پاک کردن خشک بار برای مغازه ها را امتحان کنید. ساخت جواهرآلات بدل، گل سر، دستبند و گوشواره برای مغازه های بدلیجات فروشی نیز یکی از راه های سریع کسب درآمد است. در اینترنت به دنبال مدل های جدید و ابتکاری باشید. به هر حال، کارهای تکراری فروشنده ی خود را دارند. برای یافتن منبع درآمد بهتر است همیشه اولین نفر در کاری باشید.

۴

چگونه بدون داشتن شغل پول دربیاوریمافرادی که نیاز به کمک دارند را شناسایی کنید. برخی افراد برای خرید خانه، پرستاری از بچه یا تمیز کردن باغچه به کمک نیاز دارند. در صورتی که در هر یک از این کارها مهارت دارید می توانید با صرف چند ساعت کوتاه در روز مقداری درآمد کسب کنید. کارهایی مانند پرستاری از سالمندان و تمیز کردن خانه نیز جز مشاغلی هستند که می توانید در نظر بگیرید. اما به هر حال، اگر جز افرادی هستید که حاضر نیستید تن به هر کاری بدهید یا از افراد سالمند و گرفتاری هایشان هراس دارید، گزینه های قبلی بهتر و راحت تر هستند.

۵

چگونه بدون داشتن شغل پول دربیاوریمآشپزی کنید. اگر در آشپزی دستی دارید می توانید برای مدارس، شرکت ها، یا خانواده هایی که تمام وقت سر کار هستند آشپزی کنید. ابتدا با مسئول محل مورد نظر صحبت کنید. نمونه ای از دست پخت خود را برای وی ببرید. اگر خوش شانس باشید و البته دست پخت خوبی داشته باشید، می توانید پول خوبی از این راه در بیاورید. سعی کنید مواد را از میوه و تره بار یا فروشگاه های عمده فروشی بخرید تا سود خود را به حداکثر برسانید. در نهایت اگر حتی نتوانید به شرکت ها چیزی بفروشید، برخی مشاغل خیابانی هستند که دلشان برای یک غذای گرم لک زده است. اول از همه سراغ رانندگان خط تاکسی بروید.

۶

چگونه بدون داشتن شغل پول دربیاوریمتدریس خصوصی کنید. اگر در مدرسه جز بچه های درسخوان بوده اید، حالا به کارتان می آید. درسی را که از همه بیشتر در آن مهارت دارید انتخاب کنید. در روزنامه ها یا سایت های آگهی تبلیغ کنید. مدارس دور و اطراف نیز از گزینه های خوب هستند. روی دیوارها تبلیغ کنید تا بالاخره کسی با شما تماس بگیرد.

۷

در مسابقه های تلویزیونی یا پیامکی شرکت کنید. با این کار علاوه بر لذت بردن شاید اول شوید یا در قرعه کشی برنده شوید. با جایزه ی به دست آمده می توانید تا زمان یافتن کار کمی راحت تر زندگی کنید.

مراجع

www.wikihow.com

به اشتراک گذاری

درباره نویسنده

کارشناس مترجمی انگلیسی از دانشگاه اصفهان و کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه کاشان

شما هم نظر دهید