۱

چگونه غبغب را از بین ببریماز آرایش استراتژیک برای پوشش دهی به آن استفاده کنید. می توانید با استفاده از پنککی که تیره تر از پوست شما است خط چانه را مشخص تر از غبغب خود کنید. این پودر باید از گوش تا گوش و کل گردن مالیده شود. توجه اطرافیان را با استفاده از یک سایه ی چشم و گونه ی خوب از غبغب خود دور کنید. اگر این کار از خودتان برنمی آید با یک آرایشگر در این مورد مشورت کنید.

۲

چگونه غبغب را از بین ببریممدل موهای خود را تغییر دهید. مدل موی بلند یا مدل مویی هم راستا با چانه، غبغب را بیشتر به چشم می آورد. موی خود را تا سر شانه و زیر چانه کوتاه کنید. از مدل مویی استفاده کنید که در جلو صورت بلندتر و در پشت سر کوتاه تر است. این حالت توجه اطرافیان را از چانه منحرف می کند. اگر مرد هستید، می توانید ریش بگذارید. سعی کنید ریش را تا ناحیه ی گردن تمیز نکنید. موهای ناحیه ی ریش را مرتب نگه دارید، اما بگذارید بلندتر از حالت معمول شود تا غبغب را پنهان کند.

۳

از گردنبندهای چسبان استفاده نکنید. گردنبندهای کوتاهی که تنها دور گردن هستند و به قدری تنگ هستند که حتی رد قرمز به جا می گذارند، تاکید بیشتری به غبغب می دهند. سعی کنید از گردنبند های آویزان تر استفاده کنید.

۴

چگونه غبغب را از بین ببریمورزش چانه را انجام دهید. این تمرین به تقویت و سفت شدن عضلات صورت و گردن کمک می کند. برای این کار، کمر و گردن را در یک راستا قرار دهید. چانه را به سمت بالا ببرید و به سقف نگاه کنید. لبهای خود را به سمت سقف بیرون دهید. تا ده بشمارید و ده بار این حرکت را انجام دهد. روزی چند بار این کار را تکرار کنید.

۵

صاف بایستید. گردن خود را بچرخانید به طوری که چانه تان به موازات شانه قرار گیرد. سپس به طرف دیگر بچرخانید. این کار را ۱۰ بار تکرار کنید.

۶

از توپ تنیس استفاده کنید. توپ را روی گردن قرار دهید و با چانه آن را نگه دارید. چانه ی خود را به توپ فشار دهید و سپس به آرامی شل کنید. این کار را ده بار تکرار کنید.

۷

چگونه غبغب را از بین ببریمآدامس بجوید. آدامس جویدن تمرین آسانی است زیرا به فکر کردن نیازی ندارد. آدامس عضلات فک را قوی می کند و غبغب را از بین می برد.

۸

چگونه غبغب را از بین ببریمورزش کنید. با از دست دادن وزن به هر حال چربی های ناحیه ی صورت نیز کمتر می شوند. در واقع کاهش وزن تنها در صورت کار بسیار سختی است. انجام یک ورزش منظم و ثابت شما را در مسیر زیبا تر شدن قرار می دهد. دویدن، شنا و دوچرخه سواری همه از ورزش های چربی سوز هستند، این ورزش های را حداقل ۱ ساعت و ۴ بار در هفته انجام دهید.

۹

چگونه غبغب را از بین ببریممصرف کالری خود را محدود کنید. این کار مقدار چربی ذخیره شده در بدن و صورت شما را کاهش می دهد. حس گرسنگی خود را با میوه ها، سالاد و مواد غذایی کم کالری ارضا کنید. رژیم غذایی شما باید شامل مقدار زیادی فیبر، میوه ها، سبزیجات و آب باشد. در این ارتباط با یک متخصص تغذیه صحبت کنید.

۱۰

چگونه غبغب را از بین ببریمبه دکتر مراجعه کنید. اگر احساس می کنید در اطراف چانه وجود مایع را حس می کنید، شاید این مشکل به بررسی بیشتر نیاز داشته باشد. در صورتی که مشکل احتباس مایعات تشخیص داده شود، پزشک شما را به یک ماساژ درمانگر ارجاع داده و درمانگر با ماساژ تخصصی محل به رفع احتباس مایع و آرامش بیشتر کمک می کند.

۱۱

خود را همان طور که هستید بپذیرید. ظاهر شما بیشتر حاصل ویژگی های ژنتیکی است. نحوه ی لباس پوشیدن، ارتباط با دیگران، همدلی و خیرخواهی برای افراد و اعتماد به نفس شما به عنوان یک انسان شایسته ۱۰۰۰ برابر بیشتر از ظاهر غبغبتان ارزش دارند.

مراجع

www.wikihow.com

به اشتراک گذاری

درباره نویسنده

کارشناس مترجمی انگلیسی از دانشگاه اصفهان و کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه کاشان

شما هم نظر دهید