۱

پای خود را در مخلوط اب گرم و نمک سولفات منیزیوم قرار دهید. این کار را حداقل دو بار در روز به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه انجام دهید. هدف از این کار نرم شدن ناخن فرورفته در گوشت و جلوگیری از عفونی شدن محل است.

۲

ابزار و لوازم را گردآوری کنید. به مقداری پنبه به همراه ناخن گیر و ابزاری تیز برای برطرف کردن پوست شاخی شده نیاز دارید. ناخن خود را کوتاه کنید. به قسمتی که در گوشت فرو رفته توجه ویژه ای بکنید. ناخن خود را به صورت صاف کوتاه کنید و توجه کنید که در لبه قسمت تیزی نداشته باشد. ناخن هایی که به صورت گرد کوتاه می شوند بیشتر احتمال دارد که در گوشت فرو روند و رشد کنند.

۳

صبر کنید تا ناخن کمی بلند شود. بین ناخن و پوست یک قطعه پنبه قرار دهید تا از برگشت ناخن به گوشت جلوگیری کند. با ناخن گیر مقداری پنبه جدا کنید. پنبه را به وسیله ی ناخن گیر نزدیک محل فرورفتگی ناخن قرار دهید. سپس با ابزاری تیز پنبه را بین ناخن و گوشت فشار دهید. این کار را خیلی شدید انجام ندهید تا به خودتان آسیب نزنید. این قطعه پنبه باید به صورت گلوله ای زیر قسمت فرورفته ی ناخن دربیاید. لازم نیست به قدری بزرگ باشد که از ناخن آویزان شود اما آنقدر هم کوچک نباشد که اثر خاصی نداشته باشد. مقدار پنبه باید به قدری باشد که احساس راحتی بکنید. برای جلوگیری از عفونت پنبه را هر روز عوض کنید و محل را تمیز کنید.

۴

برای جلوگیری از عفونت می توانید کرم ضدعفونی کننده به محل بزنید و هر روز آن را بانداژ کنید. وقتی در خانه هستید نیازی نیست که جوراب یا کفش بپوشید. بهتر است اجازه دهید پا کمی هوا بخورد. اگر پنبه را در محل مناسب قرار داده باشید ناخن فرورفته باید بعد از یکی دو هفته از گوشت خارج شود. در صورتی که ناخنتان در طول این مدت درد می کند، پنبه را یک روز در میان عوض کنید و در صورتی که با عفونت روبه رو شدید به پزشک مراجعه کنید.

مراجع

www.wikihow.com

به اشتراک گذاری

درباره نویسنده

کارشناس مترجمی انگلیسی از دانشگاه اصفهان و کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه کاشان

۱ دیدگاه

  1. با سلام و خسته نباشید

    ممنونم از سایت خوبتون اطلاعات خوبی داخلش گذاشته اید
    میخواستم ازتون بخوام اگر امکان داره از این مطالب در مورد مراقبت از ناخن و پوست و مو یعنی زیبایی ، بیشتر در سایت قرار بدین و اگر امکانش براتون وجود داره راهنمایی بفرمایین چه کارهایی لازم است هم برای مرد و هم برای زن. من به شخصه از این پیام ها را می خوانم و حتی به مادرم هم میگویم و ممنون میشم بزارین تا استفاده بیشتری داشته باشم.

    بازهم از مطالب خوب سایتتون تشکر می کنم.

    موفق باشید

شما هم نظر دهید