۱

چگونه خش روی شیشه را از بین ببریممقداری سریم اکسید را روی کاغذ سمباده بریزید. کاغذ را به نرمی و با فشار یکسان بر روی شیشه بکشید چون ممکن است خراش شیشه را ضعیف کرده باشد. استفاده از کاغذ سمباده کمی زمان بر است و به صبر و حوصله نیاز دارد. شیشه را تمیز کنید. در یک بطری مقداری آمونیاک و دو فنجان آب گرم بریزید. در هنگام کار با آمونیاک حتما از دستکش و ماسک استفاده کنید. حتی آمونیاک خانگی هم خطرناک است و هرگز نباید با دیگر شوینده ها و به خصوص سفیدکننده ها مخلوط شود. محلی را که سنباده زده اید با این محلول اسپری کنید و با پارچه ی بدون پرز پاک کنید. اگر خراش پاک نشد، مراحل را تکرار نکنید. اگر بعد از سه بار تکرار، خراش از بین نرفت احتمال دارد که خش به قدری عمیق باشد که بر طرف کردن آن از توان شما خارج است.

۲

روش دیگر بر طرف کردن خراش، استفاده از خمیردندان است. مقداری خمیردندان روی پارچه ی تمیزی بریزید و آن را روی خراش بکشید. این کار را به قدری تکرار کنید که خراش کم عمق تر شود یا کاملا محو شود.

۳

چگونه خش روی شیشه را از بین ببریمجوش شیرین نیز در برطرف کردن خش تاثیر خوبی دارد. مقداری جوش شیرین و آب را مخلوط کنید تا خمیر چسبناکی به دست آید. خمیر باید به اندازه ی خمیر کیک شل باشد. با قاشق خوب آن را هم بزنید تا جوش شیرین کاملا مخلوط شود. اگر خمیر زیاد از حد خشک باشد یا خوب مخلوط نشود، ممکن است باعث ایجاد خراش های بیشتری بر روی شیشه شود. مخلوط را روی پارچه بریزید و با حرکات دورانی روی شیشه بمالید. در آخر محل را با پارچه ای تمیز کنید.

نکات و هشدارها

سریم اکسید را می توانید از اغلب کارگاه های طلاسازی و مغازه های فروش آن بیابید.

برای برطرف کردن خش ها فقط از خمیردندان سفیدکننده استفاده کنید. خمیردندان های ژلی تاثیر خاصی ندارند.

برای کاهش احتمال شکستن شیشه در حین سنباده کاری، شیشه یا آیینه را روی زمین قرار دهید.

مراجع

www.instructables.com

به اشتراک گذاری

درباره نویسنده

کارشناس مترجمی انگلیسی از دانشگاه اصفهان و کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه کاشان

۲ دیدگاه

شما هم نظر دهید