۱

درآمد و بودجه ی خانواده را بررسی کنید. حوزه هایی را بیابید که می توانید در آنها صرفه جویی کنید، مانند خرید لباس اضافی، شام بیرون، یا کوتاهی مو.

۲

هر سکه و پولی را که دریافت می کنید پس انداز کنید. شیشه ی بزرگی بردارید و از خانواده بخواهید هر پولی را که در کیفشان می ماند، هر از گاهی در آن بیاندازند. قطره قطره جمع شود وانگهی دریا شود.

۳

کارهای کوچکی انجام دهید. خانم خانه می تواند در منزل لوازم آرایشی بفروشد یا برای مغازه ها ترشی درست کند. مرد خانه هم می تواند هنگام برگشتن از سر کار چند مسافر سوار کند و تمام این پول را از هزینه ی ماهانه جدا در نظر بگیرند.

۴

از کوپن های تخفیف ارائه شده در سایت های تخفیف استفاده کنید. به هایپرمارکت ها بروید و محصولات ارزان تر و با تخفیف بیشتر را خریداری کنید. سپس هزینه ی تخفیف گرفته شده را در شیشه ی پس انداز بریزید. به یاد داشته باشید که دچار وسوسه ی هایپر مارکتی نشوید و بیشتر از مقدار مصرف خرید نکنید.

۵

بروشور آژانس های مسافرتی را بررسی کنید. مقصد های ارزان و تفریحی مناسب خانواده را بیابید. در اینرنت در شهر مذکور به دنبال هتل های کم هزینه، رستوران های به صرفه و فعالیت های خانوادگی کم خرج تر بگردید. زمان های آف پیک آژانس های مسافرتی را تعیین کنید و در این فصول با تقریبا نیمی از هزینه ی رایج سفر کنید.

نکات و هشدارها

خرداد و دی ماه در اوج امتحانات مدرسه ها معمولا تورها و بلیط هواپیما ارزان تر است.

مراجع

http://www.ehow.com/how_2285791_budget-family-vacation-low-income.html

به اشتراک گذاری

درباره نویسنده

کارشناس مترجمی انگلیسی از دانشگاه اصفهان و کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه کاشان

شما هم نظر دهید