۱

ویندوز دیفندر که آخرین نسخه ی Microsoft Security Essentials است، این اطمینان را می دهد که تمام ویندوزها از حداقل امنیت برخوردار هستند. استفاده از انتی ویروس خیلی مهم است، اما امروزه بیشترین مشکل از جانب نرم افزارهای جاسوسی، آگهی های مزاحم و از همه بدتر باج افزارها پیش می آید.

۲

آیا ویندوز دیفندر واقعا مفید است؟ آنتی ویروس به طور مجزا کار می کند، اما ویندوز دیفندر به طور اتوماتیک هر برنامه ای را که باز می کنید اسکن می کند و آپدیت ها را بررسی می کند. ویندوز دیفندر مزایای دیگری هم دارد. دائما به صورت پاپ آپ باز نمی شود و درخواست پول و هزینه برای آپدیت نمی کند، به طور اتوماتیک نصب شده است، و به نسبت اغلب نرم افزارهای انتی ویروس حجم کمتری اشغال می کند.

۳

به طور کلی باید بدانیم که ویندوز دیفندر امنیتی نسبتا خوب برای شما فراهم می کند و اگر ویندوز را آپدیت نگه دارید و از برخی پلاگ این های نسبتا خطرناک مانند جاوا دوری کنید، می تواند امنیت شما را تضمین کند.

۴

ویندوز دیفندر در AV-TEST برای سنجش انتی ویروس ها نمره ی پایینی گرفته است- ۳٫۵ از ۶٫ اما با توجه به آمارهای واقعی، ۹۹ درصد از بدافزارهای اکتبر ۲۰۱۵ را شناسایی کرده است و به امار ۹۵ درصدی در روز بدون حمله دست یافته است. اما از سوی دیگر از برخی انتی ویروس های دیگر کمی عقب تر است. برای مثال BitDefender و Kasperskyبه آمار ۱۰۰ درصدی در روز بدون حمله در AV-TEST رسیدند و ۹۹٫۹ ویروس ها را شناسایی کردند.

۵

از سوی دیگر ویندوز ۱۰ سامل نرم افزارهای محافظتی دیگری نیز هست که در ویندوز ۸ معرفی شدند. برای مثال، فارغ از نوع انتی ویروس مورد استفاده، SmartScreen filter شما را از دانلود و نصب هرگونه بدافزار منع می کند. کروم و فایرفاکس نیز دارای Google’s Safe Browsing هستند که شما را از دانلود بدافزارها منع می کنند.

۶

به طور کلی ویندوز دیفندر به خودی خود بد نیست و شما را تا حدی از آنتی ویروس های دیگر بی نیاز می کند، اما در برخی موارد از آنتی ویروس ها کمی عقب است. در عوض مشکل آپدیت دائمی، درخواست پول و تبلیغ بیش از حد را ندارد. بنابراین اگر جز کاربران عادی با نیازهای رایج هستید، احتمالا ویندوز دیفندر نیاز شما را رفع می کند. اما اگر به سطح بالایی از امنیت نیاز دارید و اطلاعات حساسی را روی کامپیوتر خود نگه داری می کنید حتما به نصب یک آنتی ویروس قوی تر فکر کنید.

مراجع

http://www.howtogeek.com/225385/what%E2%80%99s-the-best-antivirus-for-windows-10-is-windows-defender-good-enough/

No votes yet.
Please wait...
به اشتراک گذاری

درباره نویسنده

کارشناس مترجمی انگلیسی از دانشگاه اصفهان و کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه کاشان

شما هم نظر دهید