۱

حتی اگر نرم افزار فوتوشاپی قدرتمندی نداشته باشید از اینکه می توانید به راحتی تصاویر پانورامایی بگیرید، شگفت زده خواهید شد. مشکل ترین بخش ثبت تصاویر پانورامایی با یک دوربین معمولی گرفتن درست تصویر است. با رعایت نکات ساده ی زیر می توانید به راحتی این کار را انجام دهید.

۲

چگونه با هر دوربینی یک تصویر پانورامایی بگیریماولین شرط داشتن یک سه پایه و قرار دادن آن در محلی مسطح است که بتوان در یک افق صاف عکاسی کرد. دوربین را در یک خط افق صاف بچرخانید و عکس هایی بگیرید که با هم همپوشانی دارند- یعنی انتهای سمت راست تصویر اول، تا حدی در تصویر بعدی موجود باشد. لازم نیست حتما ۴ تصویر بگیرید. حتی اگر می خواهید می توانید گردشی ۳۶۰ درجه داشته باشید.

۳

چگونه با هر دوربینی یک تصویر پانورامایی بگیریماما به یاد داشته باشید که مقدار فوکوس، سرعت شاتر و تنظیمات نور در تمام عکس ها باید یکسان باشد، بنابراین عکاسی در حالت اتوماتیک کار شما را بسیار سخت خواهد کرد. بنابراین برای عکاسی در این حالت باید از قبل تنظیمات ایده آل برای موقعیت خود را بیابید. در حالت manual بهترین زوم، سرعت شاتر و نور را بیابید و در تمام عکس ها از همان تنظیمات استفاده کنید.

۴

چگونه با هر دوربینی یک تصویر پانورامایی بگیریماگر تنظیمات و خط افق را به درستی رعایت کرده باشید، احتمالا در نهایت کلی تصاویر خوب خواهید داشت. هر چند حتی با حداقل دو تصویر هم می توانید این کار را انجام دهید. تصاویر خود را انتخاب کنید و در فوتوشاپ وارد کنید. تمام عکس ها در تب های متفاوت باید در فوتوشاپ باز باشند.

۵

چگونه با هر دوربینی یک تصویر پانورامایی بگیریموقتی همه ی عکس ها آماده شدند، به مسیر File > Automate > Photomerge بروید. این ویژگی در نسخه های جدیدتر فوتوشاپ در دسترس است و نسخه های قدیمی تر فاقد آن است. Photomerge کادری شبیه به تصویر دارد که در آن عکس ها را انتخاب کرده و نحوه ی درست کردن تصویر پانورامایی را انتخاب می کنیم. با استفاده از گزینه ی Add Open Files می توانید به جای کشیدن مجدد فایل ها در کادر، آنها را باز کنید و در وقت صرفه جویی کنید.

۶

چگونه با هر دوربینی یک تصویر پانورامایی بگیریمدر حالی که layout های متفاوتی برای خلق تصویر پانورامایی وجود دارد، در تصویر شما حالت reposition را می بینید. می توانید حالت های مختلف را امتحان کنید تا بهترین مدل تصویر پانورامایی را برای تصویر خود بیابید. در نهایت تصویر دلخواه خود را OK کنید.

مراجع

http://www.howtogeek.com/100011/easy-panoramic-photo-with-any-camera/

No votes yet.
Please wait...
به اشتراک گذاری

درباره نویسنده

کارشناس مترجمی انگلیسی از دانشگاه اصفهان و کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه کاشان

۱ دیدگاه

  1. ممنون. آموزش بسیار مفیدی بود.

    No votes yet.
    Please wait...

شما هم نظر دهید