۱

چگونه از کلیدهای میانبر توئیتر استفاده کنیم هنوز هم عده ی زیادی نمی دانند که برخی برنامه ی وب هم در صفحه کلید خود میانبر دارند. بارزترین آنها فیسبوک و توئیتر است. یادگرفتن کلید میانبرهای توئیتر سخت نیست. فقط کافی است ؟ را نگه دارید تا صحه ی Popup آموزشی باز شود.

۲

چگونه از کلیدهای میانبر توئیتر استفاده کنیم اول مهمترین آنها: می توانید از یک توئیت به توئیت بعدی بپرید. J را نگه دارید. دور توئیت یک باکس آبی به وجود می آید. از این به بعد می توانید در تایم لاین خود با J به پایین و با K به بالا بروید.

۳

بعد از آبی شدن هر باکس می توانید با کلیدهای مختلف اعمال دیگری را انجام دهید. مثلا R برای پاسخ دادن به یک توئیت، L برای لایک کردن آن، و T برای ریتوئیت کردن آن است. همچنین می توانید کاربران را به سرعت با فشردن u و b به ترتیب میوت و بلاک کنید.

۴

چگونه از کلیدهای میانبر توئیتر استفاده کنیم برای دیدن اطلاعات بیشتر در مورد یک توئیت enter را بزنید. در این صورت می توانید تعداد لایک ها و بازدیدهای یک توئیت را ببینید. در هر زمان با فشردن esc می توانید به تایم لاین خود بازگردید.

۵

چگونه از کلیدهای میانبر توئیتر استفاده کنیم اگر توئیتی حاوی عکس است، می تواند o را فشار دهید تا عکس بزرگ تر شود. با کلید چپ و راست می توانید به عکس بعدی و قبلی بروید. دوباره با فشرده esc به تایم لاین خود بازمی گردید.

۶

اگر در حین بازدید متوجه شدید که توئیت های جدیدی آمده است و خواستید آنها را بخوانید، به سادگی دکمه ی . یا نقطه را فشار دهید تا به بالای تایم لاین و توئیت های جدید بروید.

۷

چگونه از کلیدهای میانبر توئیتر استفاده کنیم برای نوشتن توئیت جدید در هر زمانی می توانید کلید N را فشار دهید تا کادر توئیت جدید باز شود. در آخر نوشته ی خود برای ارسال متن ctrl+enter را بزنید تا ارسال شود.

۸

اگر می خواهید از یک صفحه به صفحه ی دیگر بروید به موس نیاز ندارید. فقط کافی است g را بزنید و بلافاصله پس از آن یک کلید دیگر را فشار دهید. برای رفتن از تایم لاین به نوتیفیکیشن اول g و بعد n را بزنید. اگر می خواهید پروفایل خود را ببینید اول g و بعد p را بزنید.

۹

چگونه از کلیدهای میانبر توئیتر استفاده کنیم اگر می خواهید صفحه ی شخص دیگری را ببینید اول g و بعد u را بزنید. در این صورت کادری باز می شود که باید نام کاربر را در ان وارد کنید. بعد از دیدن صفحه ی وی کافی است g و بعد h را بزنید تا به تایم لاین خود بازگردید.

۱۰

هر زمان که به مشکل برخوردید کافی است ? را نگه دارید تا صفحه ی اموزشی باز شود. بعد از ان شگفت زده می شوید که چرا قبلا از موس استفاده می کردید.

مراجع

http://www.howtogeek.com/284103/twitter-has-keyboard-shortcuts-and-you-should-be-using-them/

به اشتراک گذاری

درباره نویسنده

کارشناس مترجمی انگلیسی از دانشگاه اصفهان و کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه کاشان

شما هم نظر دهید