۱

ورود حیوان وحشی به خانه: ورود گنجشک، کبوتر، گربه یا هر حیوان وحشی دیگری به خانه می تواند باعث خسارت، آسیب فیزیکی و شکستن لوازم منزل شود. به جای اینکه فریاد کشان به اتاق دیگری فرار کنید و او را بیشتر بترسانید، کفش بپوشید (ترجیحا چکمه). همه ی چراغ ها را خاموش کنید و پرده ها را ببندید تا محیط تاریک شود. حتی اگر وسط زمستان هستند تمام درها را باز کنید و در گوشه ای آرام بنشینید تا مهمان ناخوانده خارج شود. همه جا را کاملا جارو کنید و خرابی ها را درست کنید.

۲

تا زانو در آب رفته اید: یا سیل آمده یا لوله کشی خراب شده است. در هر صورت به جای گریه کردن به حال فرش ها و مبل ها، سریعا فیوز اصلی را قطع کنید. اکثرا فیوز به قدری بالا هست که از آب به دور باشد، اما اگر آب به قدری بالا آمده است که به نزدیکی هر یک از پریزها رسیده است، هیچ کاری انجام ندهید و سریعا محل را ترک کنید. اگر نتوانسته اید فیوز را قطع کنید سریعا با خدمات اورژانس آتش نشانی تماس بگیرید. سپس با خدمات لوله کشی تماس بگیرید. قبل از یافتن علت جمع شدن آب نمی توانید به تمیز کردن و تخلیه ی آب اقدام کنید. پس از تخلیه ی آب تا جایی که می توانید فن، کولر یا پنکه روشن کنید تا هوا جریان یابد. برای تمیز کردن فرش ها احتمالا مجبور به تماس با خشک شویی فرش هستید تا بوی بد از بین برود.

۳

افتادن موبایل در دستشویی: این اتفاق غم انگیز برای بیشتر افراد و معمولا در بدترین لحظه رخ می دهد. علتش هم این است که انقدر عجله دارید که به هیچ چیزی، از جمله قرار دادن موبایل در جایی امن، فکر نمی کنید. متاسفانه، نه دستشویی و نه تلفن همراه تا قبل از اینکه از هم جدا نشوند قابل استفاده نیستند. پس وقت آن است که دست به کار شوید. سیفون را در هر حالتی نزنید. برای احساس بهتر، دستکش های ساق بلندی دست کنید. دستتان را در کاسه ی دستشویی فرو کنید و آن را در بیاورید. اگر گیر کرده است، با لوله کش تماس بگیرید. بعد از خارج کردن گوشی، اگر ارزشش را دارد، باتری و سیم کارت را از دستگاه خارج کنید و روی حوله قرار دهید تا دستگاه خشک شود. سپس به یک تعمیرکار مجاز مراجعه کنید.

۴

آتش سوزی: آتش سوزی در اثر سهل انگاری در حین آشپزی یا قرار دادن لباس ها در نزدیکی لوازم گرمایشی رخ می دهد. اگر دچار آتش سوزی شدید، آرامش خود را حفظ کنید. بچه ها و افراد خانه را از محل آتش سوزی خارج کنید. برای محدود کردن آتش سوزی در و پنجره ها را تا حد ممکن ببندید. از کپسول اطفا حریق استفاده کنید. بهتر است از آب استفاده نکنید زیرا احتمالا در پایان مجبور می شوید کل خانه را باز سازی کنید.

۵

ریختن شربت روی فرش: ریختن نوشیدنی ها روی فرش از اتفاقات کاملا محتمل در مهمانی هاست. در این صورت یا باید سریعا اقدام کنید یا در اخر روی فرش لکه ای باقی بماند. منطقه ی کثیف شده را مرطوب نگه دارید. اگر خشک شود، کار تمام است. با یک دستمال تمیز نوشیدنی را جمع کنید در این حین با اسپری روی آن آب بپاشید تا رقیق تر شود. ۱ قاشق غذاخوری پودر صابون، ۱ قاشق غذاخوری سرکه سفید، و ۲ فنجان آب ولرم را مخلوط کنید و روی محل بپاشید. اگر سرکه در خانه ندارید و نمی توانید مهمانی را ترک کنید، روی فرش نمک بپاشید و آن را با اسپری آب مرطوب کنید. فرش را با دستمال تمیز یا برس تمیز کنید.

۶

کیسه ی آشغال جاروبرقی منفجر می شود: اتفاق رایجی نیست، اما اگر اتفاق بیوفتد یک فاجعه ی تمام عیار است. واقعیت این است که هر چیزی که در کیسه ی جاروبرقی وجود دارد، نباید وارد ریه های شما شود. به همراه تمام اعضای خانواده از خانه خارج شوید. حدودا یک ساعت صبر کنید تا گرد و غبار فرو بنشیند. ماسک بزنید و گرد و غبار را از منزل بروبید. در اولین فرصت یک جاروبرقی نو بخرید.

مراجع

WikiHow

به اشتراک گذاری

درباره نویسنده

کارشناس مترجمی انگلیسی از دانشگاه اصفهان و کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه کاشان

شما هم نظر دهید