نتیجه بررسی ابزار گوگل ترندز نشان می دهد، از ساعت ۱۸:۵۰ روز یکشنبه ۱۹ دی ماه اولین نشانه ها در رخ دادن اتفاقی برای شخص آیت الله هاشمی رفسنجانی باعث جهش اندکی در جستجوهای گوگل شده است که به فاصله اندکی و در ساعت ۱۹:۵۴ و همزمان با اعلام رسمی خبر مرگ آیت الله هاشمی رفسنجانی به اوج خود می رسد.

درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در موتور جستجوگر گوگل

همچنین بررسی جستجوهای مرتبط با این موضوع نشان می دهد که بعد از اصل خبر درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی، اعلام عزای عمومی، شبکه خبر و همچنین فاطمه هاشمی رفسنجانی (فرزند ایشان) از موضوعات مرتبط جستجو شده است.

اما نکته جالب در این میان حضور آرون رمزی، بازیکن تیم فوتبال آرسنال انگلیس در بین جستجوهای مرتبط با مرگ آیت الله هاشمی رفسنجانی است. ماجرا به آنجا باز می گردد که به عقیده بسیاری بعد از هر گلزنی آرون رمزی برای تیم فوتبال آرسنال یکی از شخصیت مهم جهانی درگذشته است و مرگ آیت الله هاشمی رفسنجانی درست بعد از گلزنی اخیر رمزی برای آرسنال رخ می دهد.

علاوه بر این بررسی جغرافیایی این گزارش نشان می دهد که بعد از کشور ایران که بیشتر میزان جستجوها در خصوص خبر درگذشت آیت الله را داشته است، میزان جستجوی نام آیت الله در سنت هلن (جزیره ای در اقیانوس اطلس) و کشورهای عراق، امارات متحده عربی و عربستان سعودی بیشتر از سایر نقاط جهان بوده است.

مرگ آیت الله هاشمی رفسنجانی در گوگل ترندز

در میان استان های کشورمان هم، در استان کرمان (محل تولد آیت الله) بیشترین جستجوها در این زمینه صورت گرفته است و پس از آن در استان های کهگیلویه و بویر احمد، چهار محال و بختیاری، قم و اصفهان نسبت به سایر استان ها علاقه بیشتری برای اطلاع از کم و کیف این اتفاق وجود داشته است.

برای دریافت آخرین گزارش گوگل ترندز در خصوص وضعیت این عبارت در جستجوی گوگل در بیست و چهار ساعت گذشته، به این لینک مراجعه کنید.

Rating: 5.0. From 2 votes.
Please wait...
به اشتراک گذاری

درباره نویسنده

شرکت سیمیا اولین شرکت خصوصی ارائه دهنده خدمات به ایرانیان خارج از کشور میباشد. خدمات ارائه شده در حال حاضر شامل سرویس ارسال هدیه به سرتاسر ایران، فروش صنایع دستی به سرتاسر دنیا، ارائه مشاوره روانشناسی و خانواده، و سرویس انجام امور اداری و قانونیمورد نیاز در ایران را در وبسایت خود به ایرانیان خارج کشور ارائه مینماید. آدرس وبسایت

۲ دیدگاه

 1. سلام
  مرگ کلمه مناسبی نیست!
  به جای اون از کلمه درگذشت استفاده نمایید.

  Rating: 5.0. From 1 vote.
  Please wait...
 2. آره واقعا تعجب آور بود

  Rating: 5.0. From 1 vote.
  Please wait...

شما هم نظر دهید