۱: آب

وقتی می خواهید وزن کم کنید، خیلی مهم است که بدنتان به میزان کافی آب داشته باشد. نوشیدن مقدار زیادی آب در طول روز به بدن شما کمک می کند تا تعادل مایعات خود را حفظ کند و علاوه بر این باعث می شود که شما بیشتر احساس سیری کنید و کمتر غذا بخورید.

۲: آب هندوانه

از آنجایی که آب هندوانه مانند شربت نیست و در ترکیبات آن شکر و یا مواد شیرین کننده بکار نرفته است یک نوشیدنی مفید برای تامین آب مورد نیاز بدن محسوب می شود و علاوه بر این، آب هندوانه بسیار کم کالری است. اما داشتن آب بسیار زیاد و کم کالری تنها مزیت هندوانه نیست این میوه تابستانی دارای مواد بسیار مغذی است که از بروز برخی از سرطانها جلوگیری می کند و یک اسید آمینه شناخته شده و مفید با نام آرژین نیز در ترکیبات آن وجود دارد.

۳: چای سبز

این نوشیدنی علاوه براینکه خطر ابتلا به سرطان و بیماریهای قلبی را کاهش می دهد برای همه بدن مفید است و مطالعات جدید نشان داده است که آنتی اکسیدانها و کاتچین های موجود در آن به کم کردن چربی های شکم کمک می کند. اگر قبل از انجام تمرینات ورزشی، چای سبز بنوشید، این ترکیبات به شما کمک می کند که چربی بیشتری بسوزانید.
توجه کنید اگر طبع سردی دارید در نوشیدن چای سبز افراط نکنید زیرا چای سبز نیز طبعی سرد دارد.

۴: آب آناناس

آناناس دارای آنزیمی با نام بروملین است که به شکستن پروتئین ها، هضم غذا و از بین بردن نفخ شکم کمک می کند.

۵: چای سرد نعنایی

این نوشیدنی علاوه بر اینکه تشنگی شما را برطرف می کند و در فصل تابستان به شما طراوت و شادابی می دهد، برای صاف کردن شکم شما هم مفید است. نعناع به شکم شما کمک می کند که چربی ها را بسوزاند و غذاهای پرچرب مثل برگرها و استیکها به سرعت هضم شود و به این ترتیب مانع از نفخ کردن شکم می شود.
اگر دچار ریفلاکس هستید و اصطلاحا ترش می کنید نباید از هیچ ماده غذایی نعنادار و یا مواد غذایی که در آنها از اسانس نعنا استفاده شده مصرف کنید چون باعث شل شدن دریچه معده و بدتر شدن ریفلاکستان می شود.

۶: شیر

مصرف شیر موجب افزایش قدرت یادگیری می شود و همچنین از چاقی و ذخیره چربی اطراف شکم و کمر پیش گیری می کند. شیر یکی از کامل ترین و مهم ترین منابع غذایی محسوب می شود زیرا مواد موجود در این ماده غذایی بسیاری از احتیاجات بدن را تأمین می کند. شیر غذای روزانه محسوب می شود و مصرف آن مانند آب و نان ضروری است. مصرف نکردن شیر موجب کوتاهی قد، نرمی استخوان، خرابی لثه و دندان ها به ویژه در کودکان و نوجوانان می شود. مصرف نکردن شیر هم چنین موجب بروز اختلالات بینایی می شود و شرایط ابتلا به بیماری های عفونی را فراهم می کند.

 

نکات و هشدارها

از میوه ها در غیر فصل مخصوص رویش آنها استفاده نکنید؛ زیرا بیشتر در معرض خطر ابتلا به کبد چرب قرار می گیرید.

منابع

ورزش آکا ایران

به اشتراک گذاری

درباره نویسنده

شما هم نظر دهید