گام ۱

قبل از ریختن لباس ها در ماشین لباسشویى، جیب هاى لباس را به دقت وارسى کنید و محتویات جیب ها را خالی نمایید.

گام ۲

زیپ لباس هاى زیپ دار را قبل از انداختن آنها در ماشین لباسشویى ببندید. برای آنکه به ماشین آسیبی وارد نشود دکمه ها را باز بگذارید.

گام ۳

لباس های ظریف منجوق دوزی و تزیین دار را وارونه نموده و در کیسه توری بیاندازید و سپس در ماشین لباسشویی بیاندازید. اگر می خواهید لباس های زیر زنانه را در ماشین لباسشویی بشوید آنها را نیز در توری بیاندازید.

گام ۴

بهتر است جوراب ها و لباس های زیر را با دست بشویید.

گام ۵

لباسی را که می خواهید برای اولین بار بشویید و مطمئن نیستید رنگ می دهد یا خیر با دست و تنها بشویید.

گام ۶

بهتر است لباس ها را طوری در ماشین قرار دهید که کاملا باز و صاف باشند؛ از قرار دادن لباس به شکل مچاله یا تا شده در ماشین اجتناب کنید.

گام ۷

لباس هاى سفید و رنگى را از هم جدا نمایید و جداگانه بشویید.

گام ۸

درجه ماشین لباسشویى را روی دمای مناسب با توجه به جنس و نوع لباس ها و میزان کثیف بودن لباسها قرار دهید. برخی از ماشین های لباس شویی برنامه های از پیش تعیین شده ای دارند که کمی قابل تغییرند؛ برای شستن لباس ها آنهایی را که می توان با یک برنامه شست جدا کنید و با آن برنامه بشویید.

گام ۹

برای مراقبت از خودتان لباس ها را در حالتی که دولا شده اید (مثل تصویر) در ماشین نریزید. روی دو زانو یا روی زمین بنشینید.اگر نمی توانید روی یک چهارپایه کوچک بنشینید. تصور نکنید این کار مدت کوتاهی طول می کشد و اهمیتی ندارد در چه حالتی این کار را انجام دهید.

گام ۱۰

ظرفیت ماشین لباسشویی را تکمیل کنید. نه کمتر و نه بیشتر از ظرفیت در ماشین لباس نریزید. برای هر ماشین لباسشویی با هر وزنی، به میزان نصف آن باید لباس خشک در ماشین بریزید. مثلا اگر ماشین لباسشویی تان ۸ کیلویی است باید ۴ کیلو لباس خشک در آن بریزید. روش دیگر این که بعد از ریختن لباس ها در ماشین به اندازه ای فضا خالی بماند که دستتان را به راحتی داخل ماشین روی لباس ها قرار دهید.

گام ۱۱

بعد از اتمام کار ماشین لباسشویی لاستیک ورودی را خشک کنید و اگر نیاز دارد آن را با پارچه نمدار تمیز کنید.

گام ۱۲

حداقل ماهی یک بار اجازه دهید ماشین لباسشویی تنها با آب و بدون لباس و مواد شوینده کار کند و صافی و پرزگیر آن را تمیز یا تعویض کنید.

گام ۱۳

اگر برایتان مقدور است در ماشین لباسشویی را همیشه باز بگذارید تا رطوبت در آن نماند؛ و اگر مقدور نیست حداقل تا چند ساعت بعد از استفاده در را باز بگذارید.

گام ۱۴

برای اطمینان بیشتر می توانید برای ماشین لباسشویی نیز از محافظ الکتریکی استفاده کنید تا از نوسانات احتمالی برق در امان بماند.

Rating: 4.3. From 10 votes.
Please wait...
به اشتراک گذاری

درباره نویسنده

۲ دیدگاه

 1. ممنون مطالب آموزنده و مفیدی بود

  Rating: 2.5. From 2 votes.
  Please wait...
 2. با سلام
  میخواستم لطف کنید و منو راهنمایی بفرمایید که برای یک لباسشویی ۷ کیلویی چه مقدار پودر لازم است . باسپاس

  Rating: 3.1. From 9 votes.
  Please wait...

شما هم نظر دهید