۱

چگونه دیوار اتاقمان را کاغذ دیواری کنیم
در ابتدا مقدار کاغذ مورد نیاز رامحاسبه می کنیم. اگر شما به این توصیۀ نجارها که می گویند ۲ بار اندازه گیری و یک بار بریدن عمل کنید، نصب صحیح کاغذ دیواری برای شما عمل چندان سختی نخواهد بود. از هر طرف حدود ۵ سانتی متر اندازه را بیشتر در نظر بگیرید. سپس رول را به قسمتهای مساوی و اندازه مناسب می بریم و محل قرار گرفتن لبه های کاغذ دیواری را با یک شاقول مشخص می کنیم.
کاغذ دیواری روی دیوارهای گچی و رنگ روغن قابل نصب است و برای سطوح مانند کاشی و سایر سطوح ناصاف باید ابتدا بتونه کاری شده و پس از آن کار نصب شروع شود.

۲

چگونه دیوار اتاقمان را کاغذ دیواری کنیم
پودر چسب را با چسب چوب وآب ترکیب می کنیم وآرام به هم می زنیم تا مایع غلیظ ژلاتین مانندی به وجود آید . نسبت ترکیب چسب با آب را از جایی که چسب را تهیه می کنید بپرسید. معمولا نسبت ترکیب چسب کاغذ دیواری به آب ۱ به ۲۰ می باشد.

۳

چگونه دیوار اتاقمان را کاغذ دیواری کنیم
چسب کاغذ دیواری آماده شده را با فرچه مناسب به پشت کاغذهامی زنیم.

۴

چگونه دیوار اتاقمان را کاغذ دیواری کنیم

کاغذ دیواری چسب زده شده را مانند شکل به صورت یک سوم دو سوم تا میکنیم و پشت چسب زده شده را به هم می چسبانیم مواظب باشید موقع تا کردن محل تا ایجاد نشود و کاغذ نشکند.

۵

چگونه دیوار اتاقمان را کاغذ دیواری کنیم
کاغذ دیواری چسب خورده را می گذاریم ۱۰ تا ۱۵ دقیقه به همین حالت بماند تا خوب خیس بخورد.

۶

چگونه دیوار اتاقمان را کاغذ دیواری کنیم
قطعه های کاغذدیواری را از نقطه شروع به صورت شاقول از بالا تا پایین می چسبانیم حبابهای درون کاغذ دیواری را باکشیدن برس یا غلتک خارج نموده و قطعه بعدی را کنار قطعه قبل قرار می دهیم تکه های کاغذ باید کاملا لب به لب باشد تا درز آن دیده نشود.

۷

چگونه دیوار اتاقمان را کاغذ دیواری کنیم
اضافات کاغذ را از بالا و پایین با تیغ یا کاتر ببرید.

۸

چگونه دیوار اتاقمان را کاغذ دیواری کنیم
همچنین اضافات اطراف در وپنجره را پس از چسباندن و قبل از خشک شدن با کاتر می بریم .

منابع

ERFURT

محیط آرا

نوع سوم طرح

خانه رویایی

به اشتراک گذاری

درباره نویسنده

سعید نجفی کارشناس ارشد مهندسی عمران است و علاوه بر فعالیت در زمینه رشته تحصیلی خود، علاقه زیادی به هر چیزی دارد که به نوعی به کامپیوتر، اینترنت و تکنولوژی مربوط می‌شود. سعید جزو اولین همکاران و نویسندگان سایت چگونه ها بوده است. برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت او با آدرس emo.ir مراجعه کنید.

۸ دیدگاه

 1. ما دیشب یه دیوار اتاقمون رو خودم کاغذ دیواری کردیم. عکسش هم این زیر گذاشتم 😀
  یه دیوار حدودا ۱۰ متر مربعی از ما ۳-۴ ساعت وقت گرفت چون تمیز درآوردن کار خیلی دقت و تمیزکاری میخواد.
  یه نکته ای هم که هست اینه که وقتی کاغذ دیواری رو روی دیوار میچسبونید چون خیسه ممکنه زیرش معلوم باشه، برای همین نترسید و صبر کنید تا خشک بشه و درست شه. البته ممکنه خشک شدن کاملش ۱۰-۱۲ ساعت طول بکشه.

 2. سلام.من میخوام یه دیواره ده متری رو خودم پوشش برجسته بدم.
  به کاموا،پارچه که باچسب چوب حل بشه فکر کردم.فکر کنم با روزنامه باذله به صرف تره.میخوام روزنامه رو توی اب و چسب چوب خیس کنم و به دیوار حالت برجسته بچسبونه بعد از خشک و سنگ شدن رنگ مورد نظرمو بزنم.
  اگه کسی تجربه ای داره کمکم کنه ممنون میشم
  چون دیوار هنوز گچه و اولین باره میخوام زیبا بشه.ممنون میشم.اصلا بنظرتون شدنیه این کار؟
  بعدش میخوامرنگ روغن سفید و روش رنگ روغن صورتی مایل به بنفش بزنم و با پارچه و ضربه رنگ اول و دومو باهم محو کنم.میشه؟؟؟
  واسه ده متر دیوار چقدر هزینه رنگ روغنش میشه!؟؟

 3. منم میخوام شروع کنم فقط نمیدونم چسبم خوبه یا نه اون پودر و تو سه لیتر اب ریختم یه چسب چوب یه کیلویی هم ریختم الانم میترسم شروع کنم

 4. سلام خسته نباشید.به نظر شما چطور میشه اتاقی که دارای ستون گچ کاری شده هستش رو با کاغذ دیواری دیزاین کرد بدون اینکه گچ کاری ستون رو خراب کنیم.آیا میشه ستون رو با رنگ، هم رنگ کاغذ دیواری کنیم؟

 5. سلام من نصاب کاغذ هستم وفقط پول میگیرم کار کنم وفقطبرای رفقا مجانی کار میکنم اگه راهنمایی ویا نصب مجانی هرکی میخواد زنگ بزنه چون حوصله اس بازی ندارم

شما هم نظر دهید