چگونه فارنهایت و سانتیگراد را به هم تبدیل کنیم

چگونه فارنهایت و سانتیگراد را به هم تبدیل کنیم

درجه حرارت فر برای پختن انواع شیرینی و کیک یکی از ضروری ترین نکاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد. به علاوه در دستور پخت انواع شیرینی در منابع مختلف با دو درجه حرارت فارنهایت و سانتی گراد رو به رو می شویم که بسته به قابلیت فری که در اختیار داریم ممکن است نیاز به تبدیل این دو به یکدیگر داشته باشیم. در این چگونه شما را با فرمول های تبدیل این دو درجه به هم با مثال آشنا می کنیم.

چگونه

1
حرف F (اف) علامت فارنهایت و حرف C (سی) علامت سانتیگراد است و اگر بخواهیم بدانیم 250 درجه سانتیگراد چند درجه فارنهایت می شود مقدار آن را در فرمول فوق می گذاریم و عمل می کنیم:بنابراین همیشه 250 درجه سانتیگراد 482 درجه فارنهایت می شود و بالعکس.

2

اگر بخواهیم بدانیم 350 درجه فارنهایت چند درجه سانتیگراد می شود مقدار آنرا در فرمول:می گذاریم و نتیجه را به دست می آوریمبنابراین درجه حرارت مورد دستور را که به فارنهایت گفته شده است ابتدا منهای 32 می کنیم و باقیمانده را در 5 ضرب و حاصل را بر 9 تقسیم می نماییم نتیجه اینکه درجه حرارت لازم به سانتیگراد از فارنهایت به دست می آید.
چنانچه که در مثال فوق 350 درجه فارنهایت را که منهای 32 می کنیم حاصل 318 می شود و این عدد را در 5 ضرب و حاصل را که 1590 است به 9 تقسیم میکنیم نتیجه آن 176 درجه سانتیگراد می شود.

3

فرمول تبدیل کلوین و فارنهایت به یکدیگر
کلوین به فارنهایتفارنهایت به کلوین


بخوانید:  چگونه برای تشخیص کیفیت تخم مرغ آن را تست کنیم

منابع

آشپزی


دیدگاه ها

    طاها :
  1. عالی بود. فقط فرمول c به k نداشت که خودم فهمیدم چند میشه.
    ۱c=274.15k
    خیلی ممنون از اطلاعات خوبتون
برای نمایش تصویر خود در کنار نظرتان، می‌توانید در سایت گراواتار ثبت نام کنید.


  • برترین مطالب هفته

عضویت در خبرنامه