گام ۱

– برای تزئین حلوایی که در دیس یا بشقاب ریخته اید می توانید طرح دلخواهتان را در نظر بگیرید و آن را روی یک کاغذ یا نایلون تمیز بکشید و طرح را درآورید. طرح را روی حلوایی که صاف کرده اید قرار دهید و با پودر پسته، نارگیل، گردو ویا ترافل های رنگی و… طرح را روی حلوا پیاده کنید.
– به کمک قاشق و هنر دست نیز می توانید طرح هایی را روی حلوا ایجاد کنید.
– می توانید از قیف و انواع سرماسوره های شیرینی پزی برای درآوردن حلوا به اشکال مختلف استفاده کنید

گام ۲

درست کردن حلوا به شکل لقمه ای برای اینکه هر فرد بتواند به راحتی یک لقمه بردارد؛ برای مراسم شلوغ و مخصوصا در مسجد و خانه که احتمال ریختن آن روی فرش و زمین زیاد است می تواند کمک زیادی به تمیز ماندن این مکان ها بکند. حلوا را به شکل استوانه های کم قطری درآورید و بعد از خنک شدن برش بزنید و تزئین کنید.

چگونه حلوا را تزئین کنیم

گام ۳

از نان های شیرینی میشکا (ویفری) استفاده کنید. حلوای داغ را روی نانی که روی یک پلاستیک گذاشته اید بمالید و به کمک نایلون نان را رول کنید. رول را در یخچال قرار دهید و بعد از اینکه کاملا سرد شد با چاقو برش بزنید.

چگونه حلوا را تزئین کنیم

گام ۴

روی نان ویفری حلوای داغ را کاملا پخش کنید و نان دیگری روی آن بگذارید و کمی فشار دهید تا نان و حلوا به هم بچسبند سپس لایه دیگری حلوا روی نان بمالید و نان دیگری قرار دهید و سپس لایه سوم حلوا و نان. بعد از اینکه حلوا در یخچال خنک شد آن را به شکل دلخواه (لوزی، مربع یا مستطیل) برش بزنید.

گام ۵

حلوا را روی نایلونی پهن کنید و روی آن را با پودر نارگیل، پسته، بادام، گردو یا کنجد بپوشانید و بعد از رول کردن و خنک شدن در یخچال؛ برش بزنید.

گام ۶

– به کمک سرماسوره شکوفه یا ساده، حلوا را در کپسول هایی که آماده کرده اید بریزید و روی آن ها را تزئین کنید.
– اگر قیف و سرماسوره در اختیار ندارید از یک کیسه فریزر استفاده کنید. حلوا را در کیسه بریزید و گوشه ای از آن را سوراخ کنید و به کمک آن حلوا را در کپسول ها بریزید.
– می توانید گلوله های حلوا را در کنجد، پودر بادام، گردو، پسته یا نارگیل بغلتانید و در کپسول های شیرینی سرو کنید.

Rating: 2.0. From 1 vote.
Please wait...
به اشتراک گذاری

درباره نویسنده

۲ دیدگاه

 1. ممنونم عالی بود . خیلی علاقمند به این بحث ها هستم . اگه مراحل کار تصویری هم همراهش باشه ممنون میشم.

  Rating: 5.0. From 1 vote.
  Please wait...
  • خوشحالیم خوشتون اومده سعی میکنیم برای مطالبمون عکس های خوب و گویا پیدا کنیم. 🙂

   No votes yet.
   Please wait...

شما هم نظر دهید