گام ۱

مواد لازم:
قلم مو زیر سازی
برس سایه چشم
برس زاویه دار کوچک
برس کرکدار بزرگ
پد آرایشی

گام ۲

زیرسازی پوست کاملا برای پوست شما لازم است. یک قلم موی زیر سازی یا اسفنج آرایش بسیار حائز اهمیت است. اگر پوست شما در حال حاضر صاف و روشن است و امروز یک روز معمولی برای شماست نه یک روز خاص، می توانید از زیرسازی پوست خود خودداری کنید و فقط سیاهی زیر چشم خود را پنهان سازید.

گام ۳

در این مرحله با مداد ابرو، جاهای خالی ابروی خود را پر کنید و هاشور بزنید به طوری که کادر مناسبی برای ابروی خود در نظر بگیرید. اگر رنگ موی شما تیره است از مدادی که کمی روشن تر از رنگ موی شماست استفاده کنید و اگر موی شما بور و بلوند می باشد از مدادی که تیره تر از رنگ موی شماست استفاده کنید. همیشه مداد خود را تیز کنید تا مجبور به فشردن مداد روی ابروی خود نباشید زیرا این حرکت موجب سست شدن ریشه ابرو و ریزش آن می گردد. اگر می خواهید ابروی خود را طوری سایه بزنید که زیاد محسوس نباشد می توانید با استفاده از برس زاویه دار کوچک و سایه پودری این کار را انجام دهید. اما شکل دادن به ابرو تنها راه برای جلوه بیشتر چشمان شما نیست.

چگونه آرایش کنیم

گام ۴

سایه چشم اولیه یا پایه را روی پلک های خود بمالید. با استفاده از برس سایه چشم از بین رنگ های سایه خود رنگی که به پوست شما نزدیک تر است یا رنگ خاکستری مایل به قهوه ای بزنید طوری که حالت سایه روشن ظریفی دیده شود. در خط مژه پلک بالای خود با خط چشم مشکی یا قهوه ای بکشید اما ادامه آن را از گوشه چشم بیرون نکشید زیرا مانع از درشت نشان دادن چشم شما می شود. خط چشمی روشن تر مانند رنگ کاراملی روشن را برای خط مژه پلک پایین خود انتخاب کنید و بزنید، سپس با یک پد اسفنجی روی خط چشم بالا و پایین خود به آرامی بکشید برای اینکه طبیعی تر جلوه کند. در پایان کار چشم، مژه های خود را با ریمل ضد آب آرایش کنید، زدن ریمل به مژه های پایین اختیاری و سلیقه ای است اگر می خواهید زیر چشم شما لکه های سیاه پدیدار نگردد از زدن ریمل روی مژه های پایین خودداری کنید.

چگونه آرایش کنیم

گام ۵

جهت زیباتر به نظر رسیدن با استفاده از برس یا قلم موی مخصوص رژ گونه می توانید بسته به رنگ آرایش خود از رنگ سرخ شبیه سرخی کمرنگ روی سیب یا هلویی استفاده کنید، بهترین رنگ سرخی گونه که می توانید بسازید مشابه زمانی که انسان خجالت می کشد برای اینکه طبیعی جلوه کند. برای زدن رژ گونه باید قلموی خود را روی استخوان گونه قرار داده و به سمت بالا بکشید. لازم به ذکر است اگر صورتی کشیده دارید جهت مالیدن رژ گونه به سمت گوش شماست و اگر صورتی گرد دارید به سمت بالا بهترین گزینه است.

چگونه آرایش کنیم

گام ۶

رنگ خط لبی را انتخاب کنید که لب شما را با طراوت تر و جذاب تر نشان دهد. اگر می خواهید لب شما ظاهر زیباتری داشته باشد از خط لبی استفاده کنید که هم رنگ رژ لب شماست و به صورت سایه روشن با لب شما نمی شود. و برای طبیعی تر بودن لب های خود بهتر است خط لب خود را دقیقا روی خط لب واقعی خود بکشید، البته اگر لب های شما متناسب با هم نیستند، در صورت کوچک بودن هر کدام می توانید لب مقابل آن را با خط لب بزرگتر نشان دهید، مراقب باشید اگر بیش از حد بزرگ نشان دهید نمایی مصنوعی به شما می دهد. برای زدن رژلب از رژ لب چرب و مناسبی برای لب خود استفاده کنید که لب شما را نرم نشان دهد نه خشک و ترک خورده و برای زدن رژلب باید لب خود را حالت کشیده و سپس رژلب را بزنید تا خطوطی از لب شما خالی نماند و کاملا پر گردد، البته این بدان منظور نیست که غلیظ آرایش کنید بلکه باید با یک بار زدن رژ بر روی لب های خود با روشی که ذکر شد آن را کاملا یکنواخت و پر نشان دهید. در نهایت برای برجسته نشان دادن لب های خود از برق لب یا رژ مایع استفاده کنید بدین صورت که وسط لب خود را بیشتر از طرفین بزنید.

گام ۷

طبیعی به نظر رسیدن آرایش
از یک برس کرکی بزرگ برای از بین بردن درخشندگی حاصل از آرایش روی پوست استفاده می کنیم بدین صورت که آن را به صورت رفت و برگشت بر روی پیشانی، بینی و چانه خود می کشیم. از زدن پودر روشنن تر از پوست خود اجتناب کنید زیرا شما را خسته و کسل نشان می دهد. در نهایت هر گونه خطوطی که در آرایش شما مشخص است با پد آرایش از بین ببرید. وقتی در آینه خود را می بینید با رعایت نکات ذکر شده می بینید بسیار زیباتر و طبیعی تر جلوه می کنید.

نکات و هشدارها

پودر یا کرم پوشاننده صورت با پوشاننده زیر چشم یکسان نیست. برای زیر چشم باید از پوشاننده سبک تر یا ضعیف تری استفاده کنید.

برای زیباتر جلوه کردن آرایش ابروی خود باید قبل از آرایش ابروی شما بسیار خوب تمیز شده باشد.

در طول روز اگر احساس کردید پوست شما درخشش مصنوعی پیدا کرده با یک پد آرایش این درخشندگی را از بین ببرید، مراقب باشید پد را محکم روی صورت خود نفشارید.

منابع

eHow.com

No votes yet.
Please wait...
به اشتراک گذاری

درباره نویسنده

۳ دیدگاه

 1. جالب نبود

  No votes yet.
  Please wait...
 2. با عرض سلام و خسته نباشید میخواستم اگه میشه اسم چند کرم خوب و اینکه چه رنگی برای چه رنگ پوستی خوبه معرفی کنید
  ممنون میشم تشکر

  No votes yet.
  Please wait...
 3. سلام سارا جان، تو همین سایت مطلبی با عنوان چگونه کرم پودر با رنگی مناسب پوست انتخاب کنیم هست که می تونه به شما کمک کنه. به لینک زیر رجوع کنید. امیدوارم مورد پسندتون باشه.
  http://phow.ir/?p=12101

  No votes yet.
  Please wait...

شما هم نظر دهید