گام ۱

شما قبل از هرچیز نیاز به یک نرم افزار جهت دانلود فایل از تورنت دارید. بهترین نرم افزاری که می توان پیشنهاد داد µTorrent است که نسخه رایگان آن را می توانید از سایت آن دانلود و نصب نمایید.

چگونه از تورنت فایل دانلود کنیم

گام ۲

مرحله بعدی پیدا کردن فایل مورد نظر در تورنت است. برای این کار سایت هایی وجود دارند که می توان در آن ها فایل های تورنت را جستجو کرد. معروف ترین سایت جستجوی تورنت سایت The Pirate Bay است. سایت های بسیار دیگری هم وجود دارد که می توانید با جستجو آن ها را پیدا کرده و استفاده کنید. در این چگونه ما از همان The Pirate Bay استفاده خواهیم کرد.

چگونه از تورنت فایل دانلود کنیم

گام ۳

از این جا به بعد را با یک مثال پیش می رویم. فرض می کنیم که به عنوان مثال به دنبال دانلود فیلم Wall-E هستیم. در سایت جستجوگر تورنت اسم فیلم را جستجو می کنیم تا نتایج را نشان دهد. اولین سوالی که پیش می آید این است که از بین این هم نتیجه چگونه بهترین گزینه را انتخاب کنیم.

چگونه از تورنت فایل دانلود کنیم

گام ۴

برای انتخاب فایل مناسب باید چند چیز را کنترل کنید. برای این مساله باید با دو مفهوم آشنا شوید. یکی Seeder یعنی تعداد افرادی که دارند این فایل را به اشتراک می گذارند. دیگری Leecher است که تعداد افرادی هستند که دارند این فایل را دانلود می کنند. هر چه نسبت SE به LE بیشتر باشد یعنی که شما می توانید فایل را با سرعتی بالاتر دانلود کنید.

چگونه از تورنت فایل دانلود کنیم

گام ۵

به علاوه تعداد بالای Seeder های یک فایل به طور ضمنی نشان می دهد که این فایل معتبرتر است و به خصوص در رابطه با دانلود نرم افزارها با خیال راحت تری نسبت به سالم بودن و کارکرد آن فایل می توانید آن را دانلود کنید. پس پیشنهاد می شود با کلیک بر روی SE فایلها را بر اساس تعداد Seeder ها مرتب کنید تا انتخابتان راحت تر شود.

چگونه از تورنت فایل دانلود کنیم

گام ۶

حالا بر روی شکل آهنربای کنار نام فایل (Magnet Link) کلیک کنید تا نرم افزار µTorrent باز شود و شروع به دانلود فایل مورد نظر شما کند.

چگونه از تورنت فایل دانلود کنیم

گام ۷

در محیط نرم افزار نیز سرعت دانلود و نیز حجم فایل دانلود شده و حجم مانده و نیز زمان مربوط به آن را نمایش می دهد.

چگونه از تورنت فایل دانلود کنیم

نکات و هشدارها

آدرس سایت The Pirate Bay به دلیل مسایل حقوقی و قانونی مرتبا در حال تغییر است. پیشنهاد می شود در صورتی که آدرس فعلی آن که در این چگونه آمده است کار نکرد، عنوان آنرا در گوگل جستجو کنید تا آخرین آدرس آن را بیابید.

معمولا سایتهای جستجوی تورنت پر از لینکهای تبلیغاتی و فایل های نامناسب و بدافزارها هستند. پس پیشنهاد می شود که در این سایتها روی هر دکمه ای کلیک نکنید مخصوصا دکمه هایی که عبارت Download روی آنها نوشته شده است.

به اشتراک گذاری

درباره نویسنده

سعید نجفی کارشناس ارشد مهندسی عمران است و علاوه بر فعالیت در زمینه رشته تحصیلی خود، علاقه زیادی به هر چیزی دارد که به نوعی به کامپیوتر، اینترنت و تکنولوژی مربوط می‌شود. سعید جزو اولین همکاران و نویسندگان سایت چگونه ها بوده است. برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت او با آدرس emo.ir مراجعه کنید.

شما هم نظر دهید